Erica Wheeler zagra w Polkowicach!

STYCZNIA, 2022

Głośny transfer wicemistrzów Polski. Już wkrótce w pomarańczowej koszulce zagra nowa rozgrywająca.

Po zakończeniu kontraktu Feyondy Fitzgerald klub musiał znaleźć solidne wzmocnienie na pozycję rozgrywającej. Ta sztuka się udała i już wkrótce w pomarańczowej koszulce zagra Erica Wheeler. Mierząca 171 cm Amerykanka w ubiegłym sezonie WNBA była graczem wyjściowej piątki Los Angeles Sparks. Notowała średnio 13,6 pkt. i 4,8 asysty. W 2019 roku została wybrana MVP meczu gwiazd WNBA.

Erica Wheeler jest postacią rozpoznawalną także na europejskich boiskach, gdzie reprezentowała barwy topowych klubów takich jak Perfumerias Avenida Salamanca, Besiktas czy Nadezhda. To z zespołem z Orenburga w 2019 roku sięgnęła po zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup Women będąc filarem drużyny. W wielkim finale zwieńczonym odebraniem pucharu zdobyła 21 punktów. To także w tamtym sezonie, grając na etapie Euroligi Kobiet odwiedziła Polkowice. Jej ostatnim klubem w Europie była drużyna z Izmitu. – Jesteśmy zadowoleni, że udało się nam ściągnąć do Polkowic zawodniczkę takiego formatu. Nie było to łatwe zadanie, wiemy, że miała wiele ofert. Jej doświadczenie i umiejętności będą niezwykle cenne w decydującej fazie walki o mistrzostwo Polski oraz w starciach w EuroCup – o swojej nowej podopiecznej mówił trener Karol Kowalewski. Poza boiskiem Erica Wheeler udziela się charytatywnie. Ma własną fundację The Wheeler Kids Foundation dającą szansę dzieciom z biednych dzielnic na zmianę przez sport.

Erica Wheeler rozpocznie treningi z BC Polkowice w najbliższych dniach.