Energa Toruń pierwszym rywalem

PAŹDZIERNIKA, 2020

W niedzielę koszykarki CCC Polkowice zagrają pierwszy mecz sezonu 2020/2021. Rywalem Pomarańczowych będzie Energa Toruń.

Koszykarki CCC Polkowice sezon 2020/2021 rozpocząć miały od dwóch meczów na własnym parkiecie. Szyki pokrzyżowała im kwarantanna w zespołach z Lublina i Sosnowca. Spotkania z dwóch pierwszych kolejek zostały przełożone i zespół trenera Kowalewskiego na swój pierwszy mecz zagra tydzień po starcie rozgrywek.

Koniec przygotowań

Chociaż drużynę trenera Kowalewskiego trapiły kontuzje w okresie przygotowawczym to seria gier sparingowych napawa optymizmem przed rozpoczęciem rozgrywek. Pomarańczowe zagrały dwumecz z Eneą AZS Poznań (dwa zwycięstwa) oraz ZVVZ USK Praga (dwie porażki po wyrównanych meczach), a także dwa turnieje (w Warszawie i Wrocławiu). Podczas Memoriału Bohdana Bartosiewicza i Wrocławskiej Iglicy przegrały tylko jedno spotkanie – z mistrzem Polski Arką Gdynia. Jednak to pierwszy mecz sezonu będzie prawdziwym testem dla zespołu oraz duetu Karol Kowalewski – Wojciech Eljasz-Radzikowski na ławce trenerskiej CCC Polkowice.

Zatrzymać Fitzgerald

W niedzielne popołudnie rywalem polkowiczanek będzie Energa Toruń. W ubiegłym sezonie zespół ten zajął przedostatnie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. W tym sezonie mają ambicje na lepszy wynik o czym świadczyć może przejęcie sterów drużyny przez Tomasza Herkta, czyli jednego z najbardziej szanowanych i utytułowanych trenerów polskiej ligi. Energa Toruń początku sezonu nie może uznać za udany. Po dwóch kolejkach mają na swoim koncie dwie porażki. W środę torunianki zagrały u naszych sąsiadów we Wrocławiu. Ślęza pokonała rywalki z miasta Kopernika 84:59.

Droga do zwycięstwa w pierwszym meczu Energa Basket Ligi Kobiet będzie wiodła przez koncentrację, konsekwencję oraz powstrzymanie Feyondy Fitzgerald, która będzie największym zagrożeniem dla obrony Pomarańczowych. Amerykańska rozgrywająca jest niekwestionowaną liderką toruńskiej drużyny. Fitzgerald w dwóch spotkaniach zdobyła łącznie 57 pkt. i z pewnością będzie należała do ścisłego grona najlepszych zawodniczek Energa Basket Ligi Kobiet na swojej pozycji.

Początek meczu w Toruniu już w niedzielę, 11 października o godzinie 17:00. Transmisję meczu przeprowadzi TVCOM [LINK DO TRANSMISJI].