ELW: Zwycięstwo w Pireusie!

2

LISTOPADA, 2022

W Eurolidze Kobiet drugi mecz i drugie zwycięstwo. BC Polkowice pokonało Olympiacos SFP.

Kolejna wielka sportowa marka pokonana przez Pomarańczowe. Po zwycięstwie nad Fenerbahce w Polkowicach przyszła pora na starcie w Pireusie, gdzie mistrz Polski mierzył się z mistrzem Grecji. Zawodniczki trenera Karola Kowalewskiego podrażnione przegraną w Gorzowie Wielkopolskim w starciu ligowym, chciały udowodnić swoją klasę i to im się udało.

Gospodynie przewagę miały jedynie w pierwszej kwarcie. Potem z każdą minutą rozpędzały się Pomarańczowe. Doskonałą dyspozycję tego dnia pokazała Artemis Spanou. Reprezentantka Grecji w hali oddalonej niespełna dwadzieścia kilometrów od jej rodzinnego domu, zgromadziła na swoim koncie 27 punktów i dołożyła 11 zbiórek. W ekipie Olympiacosu najskuteczniejsza była Megan Gustafson. Była zawodniczka klubów z Gorzowa Wielkopolskiego i Gdyni zdobyła 30 punktów. Mimo jej doskonałej dyspozycji mistrz Grecji nie był w stanie skutecznie odeprzeć gry polkowiczanek. Kolejny solidny mecz rozegrała Stephanie Mavunga, która drugi raz z rzędu zapisała na swoim koncie double double (12 punktów, 10 zbiórek). Do zwycięstwa Polkowiczanki zaprowadziła dobra praca na deskach i wygrane pojedynki o zbiórki, a także gra zespołowa.

W drugim meczu Euroligi Kobiet polkowiczanki pokonały Olympiacos SFP 83:70. Podopieczne Karola Kowalewskiego czeka powrót do Polkowic, gdzie już 5 listopada o 18:00 zmierzą się z Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń. 9 listopada powrócą do europejskich zmagań, a ich rywalem w sercu Zagłębia Miedziowego będzie Virtus Segafredo Bologna.

Olympiacos SFP – BC Polkowice 70:83 (22:14, 13:23, 13:27, 22:19)

Olympiacos: Megan Gustafson 30, Aina Ayuso 15, Kylee Shook 9, Digna Strautmane 9, Eleni Syrra 4, Anna Spyridopoulou 2, Anna Stamolamprou 1, Ioanna Diela, Ewangelia Vamvaka.

BC Polkowice: Artemis Spanou 27 (11 zbiórek), Stephanie Mavunga 12 (10 zbiórek), Zala Friskovec 10, Klaudia Gertchen 10, Weronika Telenga 10,  Yvonne Turner 9, Sasa Cado 2, Weronika Gajda 2, Julia Piestrzyńska 1, Liliana Banaszak.