ELW: Zagramy z liderem

13

LISTOPADA, 2022

Mistrz Czech będzie kolejnym rywalem Pomarańczowych w rozgrywkach EuroLeague Women. ZVVZ USK Praga ma na swoim koncie komplet zwycięstw.


Polkowiczanki czeka sprawdzian z wielokrotnym mistrzem Czech, absolutnym dominatorem ligi krajowej i zespołem ponownie aspirującym do gry w Final Four Euroligi Kobiet.

Czeski dominator

Drużyna prowadzona przez trenerkę Natalię Hejkovą jest absolutnym dominatorem w lidze czeskiej. Mistrzem kraju jest 11 sezon z rzędu. Łącznie w swojej gablocie mają 15 złotych medali ligi czeskiej i 8 ligi czechosłowackiej. W bieżących rozgrywkach także są niekwestionowanym faworytem. Trudo zliczyć liczbę meczów bez porażki. ZVVZ USK jest także w topie jeśli chodzi o rozgrywki europejskie. W ubiegłym roku zawodniczki z Pragi dotarły do Final Four i w tym mają podobne ambicje. Po trzech kolejkach prowadzą w tabeli grupy A. Pokonały Atomeromu KSC Szekszard, Valencię BC i Tango Bourges Basket. Na liderkę strzelecką ze średnią 22 punktów wysunęła się Valeriane Vukosavljević. Tuż za nią ze średnią 21,7 jest Alyssa Thomas. W najlepszej czeskiej drużynie grają zawodniczki doskonale znane w Polkowicach. Teja Oblak i Maria Conde w przeszłości nosiły pomarańczowo-czarne barwy, a teraz są liderkami praskiej drużyny. ZVVZ USK Praha to drużyna wszechstronna, która jest silna na każdej pozycji i aktualnie uchodzi za faworyta wygrania grupy.

Solidna obrona i ambicja

Polkowiczanki udowodniły już w poprzednich meczach, że w Eurolidze Kobiet zdecydowanie nie będą zespołem, który będzie dostarczał rywalom kolejnych punktów do tabeli. W ostatniej kolejce przegrały z Virtusem Segafredo Bologna, ale bilans 2 zwycięstw i 1 porażki mogą uznać za zadowalający. Aby spróbować pokonać czeskiego dominatora mistrzynie Polski muszą wykorzystać wszystkie swoje najlepsze atuty. Kluczem do zwycięstwa będzie ambitna i intensywna defensywa. Zatrzymanie gwiazd z Pragi nie będzie łatwe, ale nie niewykonalne.

Początek meczu z ZVVZ USK Praga we wtorek, 15 listopada o godzinie 19:00. Transmisja meczu będzie dostępna na oficjalnym kanale FIBA na YouTube.

Anna Radomska

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This