ELW: W 3. kolejce zagramy z Virtusem

LISTOPADA, 2022

Po dwóch zwycięstwach Pomarańczowe czeka kolejne wyzwanie. Rywalem mistrzyń Polski będzie Virtus Segafredo Bologna.

BC Polkowice na starcie Euroligi Kobiet uchodzi za rewelację rozgrywek. Po pokonaniu Fenerbahce i Olympiacosu SFP mistrz Polski zajmuje pierwsze miejsce w grupie A zwanej „grupą śmierci” polkowiczanki podejmą na własnym parkiecie Virtus Segafredo Bologna. Wicemistrz Włoch czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych zmaganiach na europejskich parkietach.

Sylwetka rywala

Chociaż Virtus Segafredo Bologna to uznana europejska marka koszykarska, to historia kobiecego basketu jest dość krótka. Drużynę żeńską założono w 2019 roku i w szybkim tempie znalazła się w czołówce ligi włoskiej. W ubiegłym sezonie zawodniczki z Bolonii dotarły do finału, w którym musiały uznać wyższość Familii Schio. Virtus plasuje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli rozgrywek krajowych. Liderką strzelecką drużyny jest Cecilia Zandalasini, która zdobywa średnio 17 pkt. w meczu. Tuż obok o sile ofensywnej decyduje forma Kitiji Laksy i Cheyenne Parker. Znaczącą rolę w tym zespole odgrywają zawodniczki z Włoch.

Polkowice faworytem?

Dwa pierwsze mecze Euroligi pokazały, że mistrz Polski może myśleć nie tylko o tym, aby godnie zaprezentować polską koszykówkę na arenie europejskiej. Polkowiczanki mają apetyty na zagranie o coś więcej i pokazały. Drużyna trenera Karola Kowalewskiego w meczu trzeciej rundy po raz kolejny będzie chciała maksymalnie wykorzystać swój potencjał i wygrać.

Spotkanie 3. kolejki Euroligi Kobiet odbędzie się 9 listopada o godzinie 19:00 w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A.

Sprzedaż biletów od godziny 17:00 w kasie hali (bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł).

Transmisja meczu będzie dostępna na oficjalnym kanale FIBA na YouTube.

Anna Radomska