ELW: Poznaliśmy euroligowych rywali.

LIPCA, 2022

BC Polkowice czeka przeprawa z najlepszymi europejskimi klubami. Do serca Zagłębia Miedziowego zawitają największe marki koszykówki kobiet.

Podczas losowania, które 15 lipca odbyło się w Monachium wyłoniono grupy prestiżowej EuroLeague Women. BC Polkowice trafiło do grupy A, w której zmierzy się z bardzo silnymi drużynami. – Wydaje mi się, że przez nieobecność rosyjskich klubów stawka bardzo mocno się wyrównana, a pozostała kluby stały się silniejsze. – ocenił trener Karol Kowalewski, po czym dodał – Może cieszyć to, że wielkie marki przyjadą do Polkowic i Polski. Mecz z wyglądającym kosmicznie Fenerbahce powinien być wydarzeniem dla całego środowiska koszykarskiego. Gra w Eurolidze to dla nas wielkie wyzwanie, ale nie składamy broni. W każdym meczu postaramy się pokazać z jak najlepszej strony i powalczyć o zwycięstwa.

Polkowiczanki czekają starcia z pretendentem do tytułu Fenerbahce, mistrzem Czech ZVVZ USK Praga, mistrzem Francji i zwycięzcą EuroCup Women Bourges Basket, wicemistrzem Hiszpanii Valencia BC, wicemistrzowie Węgier KSC Szekszard i Włoch Virtus Segafredo Bologna oraz zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego, w którym udział wezmą ACS Sepsi-SIC (Węgry), Olympiakos SFP (mistrz Grecji) KKZ Crvena Zvezda (mistrz Serbii).

Rywalizacja w sezonie regularnym rozpocznie się 26 października. Na otwarcie polkowiczanki zmierzą się z Fenerbahce.

Terminarz meczów EuroLeague Women*
26.10, BC Polkowice – Fenerbahce
02.11, zwycięzca kwalifikacji – BC Polkowice
09.11, BC Polkowice – Virtus Segafredo Bologna