ELW: Pomarańczowe pokonały niepokonanych!

15

LISTOPADA, 2022

Mistrz Polski wygrał z mistrzem Czech 83:80 po emocjonującym, pełnym zwrotów akcji meczu.

Polkowiczanki w tym sezonie nie znają limitów. W Eurolidze Kobiet drużyna, która uchodziła za „Kopciuszka” okazuje się największym pozytywnym zaskoczeniem. W Pradze skazywane były na pożarcie przez drużynę, która w lidze krajowej jest absolutnym dominatorem, a na europejskich parkietach ma ambicje na ponowną grę w Final Four. Ta myśl nie przeszkodziła BC Polkowice w walce i wydarciu zwycięstwa z rąk prażanek.

Spotkanie 4. kolejki od początku wskazywało, że Polkowice kompletu punktów łatwo nie odda. Polkowiczanki grały ze spokojem, konsekwentnie realizując przedmeczowe założenia. Po pierwszej połowie przegrywały 19:21. Na parkiecie w Pradze jak w domu grała Stephanie Mavunga, która do przerwy na swoim koncie miała 18 punktów i 13 zbiórek. W całym spotkaniu Amerykanka starająca się o polski paszport zdobyła 25 punktów i dołożyła 13 zbiórek. Obok niej bardzo dobre zawody rozgrywała Artemis Spanou (18 punktów). Przed zmianą stron podopieczne trenera Karola Kowalewskiego sensacyjnie prowadziły 42:39.

Trzecia kwarta była mocno ofensywna. Oba zespoły miały dobrą skuteczność, lecz w ekipie gospodarzy największy impuls i moc w ataku dawała Valeriane Vukosavljević, zdobywczyni 28 punktów. Chociaż wydawać by się mogło, że przegrana 23:30 trzecia „ćwiartka” podetnie skrzydła Pomarańczowym, tak się nie stało. Mistrzynie Polski do końca walczyły o odrobienie strat, a ta konsekwentna gonitwa przyniosła skutek. Po nerwowej końcówce polkowiczanki wygrały 83:80 z zespołem, który ostatni raz przegrał w ostatniej edycji Final Four Euroligi Kobiet… w marcu tego roku.

BC Polkowice ostatni mecz przed listopadowym okienkiem na mecze kadry rozegra w Polkowicach. W najbliższą sobotę, 19 listopada o 18:00 rywalem Pomarańczowych w Energa Basket Lidze Kobiet będzie MB Zagłębie Sosnowiec.

ZVVZ USK Praha – BC Polkowice 80:83 (21:19, 18:23, 30:23, 11:18)

ZVVZ USK: Valeriane Vukosavljević 28, Alyssa Thomas 21 (12 zbiórek), Teja Oblak 13, Maria Conde 11, Barmora Wrzesiński 3, Simona Sklenarova 2, Tereza Vyoralova 2.

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 25 (17 zbiórek), Artemis Spanou 18, Sasa Cado 9, Weronika Telenga 8,  Zala Friskovec 6, Yvonne Turner 6, Weronika Gajda 6 (9 asyst), Klaudia Gertchen 5