ELW: Losowanie już w piątek!

LIPCA, 2022

BC Polkowice wraca do elitarnej Euroligi. Swoich rywali Pomarańczowe poznają już w najbliższy piątek, 15 lipca.

Zwycięzca ostatniej edycji EuroLeague Women Sopron Basket, Mistrz Francji Bourges Basket, naszpikowane gwiazdami Fenerbahce i inne znakomite kluby w zbliżającym się sezonie 2022/2023 rywalizować będą o najcenniejsze trofeum w europejskich rozgrywkach koszykówki kobiet.

BC Polkowice miejsce w gronie szesnastu najlepszych europejskich klubów wywalczyły sobie zdobywając mistrzostwo Polski. W tych najbardziej prestiżowych rozgrywkach polkowiczanki ostatni raz walczyły w sezonie 2018/2019. Drużyna awansowała wtedy do najlepszej ósemki.

W tegorocznej edycji EuroLeague Women zabraknie klubów z Rosji. Po agresji zbrojnej na Ukrainę FIBA Europe zablokowała możliwość uczestnictwa klubów rosyjskiej federacji we wszelkich organizowanych przez siebie rozgrywkach.

Losowanie rozpocznie się o godzinie 11:00 w piątek, 15 lipca i będzie transmitowane na kanale YouTube EuroLeague Women. Zespoły podzielone zostaną na dwie grupy po osiem drużyn.