ECW: Przegrana nad Jenisejem

1

GRUDNIA, 2021

W ostatnim meczu fazy grupowej EuroCup Women BC Polkowice przegrało na wyjeździe z WBC Enisey. Pomarańczowe rywalizację w grupie A zakończyły z bilansem 5. zwycięstw i 1. porażki.

Na zakończenie rywalizacji w grupie drużyna trenera Karola Kowalewskiego grała w oddalonym o ponad 6000 km Krasnojarsku. Pierwsze miejsce w grupie A polkowiczanki zapewniły sobie już tydzień temu w Turcji pokonując Hatayspor. Wynik tego meczu był kluczowy dla pozostałych zespołów nadal walczących o wyjście z grupy.

Mecz od początku nie układał się po myśli Pomarańczowych, a największym ich problemem okazały się faule. Spotkania przez przekroczenie limitu przewinień nie dokończyły Weronika Gajda i Artemis Spanou. Wicemistrzynie Polski miały problem z wykończeniem akcji. WBC Enisey prowadził minimalnie przez całą pierwszą połowę. Ostatecznie przed zmianą stron gospodynie wyszły na prowadzenie 40:34. W trzeciej kwarcie polkowiczanki zdołały doprowadzić do remisu, po czym na parkiecie w Arena Sever gra była bardzo wyrównana. W ekipie z Polkowic ostoją w ofensywie była Feyonda Fitzgerald. Amerykanka z dorobkiem 22 punktów była najlepszym strzelcem zespołu. Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się w ostatniej minucie meczu. BC Polkowice przegrało ostatecznie w Krasnojarsku 68:70.

Polkowiczanki do fazy play-off awansowały z 1. miejsca w tabeli grupy A. Aby poznać swoich rywali w kolejnej fazie Pomarańczowe muszą poczekać do zakończenia wszystkich spotkań, czyli do wieczoru 2 grudnia. Wtedy też poznamy drugi zespół, który awansował z ich grupy. O układzie par zadecyduje ranking klubów.

Kolejne spotkanie BC Polkowice rozegra w ramach Energa Basket Ligi Kobiet. W niedzielę o 17:00 w Poznaniu zmierzą się z Eneą AZS Politechniką.

WBC Enisey – BC Polkowice 70:68 (19:15, 21:19, 11:19, 19:15)

WBC Enisey: Jaime Nared 19, N’Dea Jones 17, Anna Pachurina 15, Alisa Latsgal 11, Arseniia Matveeva 6, Elizaveta Bratchikova 2.

BC Polkowice: Feyonda Fitzgerald 22, Stephanie Mavunga 17 (17 zbiórek), Sasa Cado 16, Artemis Spanou 8, Weronika Gajda 4, Weronika Telenga 1 (11 zbiórek).