ECW: Mecz o wszystko w Polkowicach

15

GRUDNIA, 2021

W pierwszym meczu play-off EuroCup Women BC Polkowice przegrało w Mechelen 70:83. W Polkowicach zagrają o „być albo nie być” w tegorocznej edycji tych rozgrywek.

Przed meczem oceniając sylwetkę rywala podkreślaliśmy, że jest to młody, ale bardzo utalentowany zespół. Średnia wieku drużyny z Mechelen to 22 lata. W starciu z bardziej doświadczoną chciały pokazać, że młodość idzie po swoje i ta sztuka im się udała.

Gospodarze od samego początku przejęli inicjatywę na parkiecie. Polkowiczanki straciły swój rytm gry i przez pierwsze 20 minut nie przypominały tego, jakim zespołem są. Rozpędzone belgijki z każdym kolejnym zdobytym punktem nabierały większej pewności. Doskonałą dyspozycję strzelecką pokazała Ziomara Morrison, która zdobyła dla Kangurów aż 30 punktów i dołożyła 15 zbiórek. Pomarańczowe nie wykorzystały swojego największego atutu – doświadczenia i w konsekwencji po pierwszej połowie przegrywały już 25:47.

Przerwa pomogła drużynie trenera Karola Kowalewskiego. Zespół był bardziej aktywny i powoli odrabiał starty. Wola walki nie wystarczyła jednak na to, aby wygrać to spotkanie, ale utrzymała polkowiczanki w dwumeczu. W pierwszym starciu play-off Pomarańczowe przegrały z Kangoeroes Basket 70:83. W ekipie z Polkowic najlepiej punktującą zawodniczką z dorobkiem 17 oczek była Feyonda Fitzgerald. Po 16 punktów zdobyły Artemis Spanou i Stephanie Mavunga, która dołożyła 16 zbiórek.

W Polkowicach drużyna BC zagra mecz o wszystko w EuroCup Women. Starcie odbędzie się 22 grudnia o godzinie 19:00 w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A. Aby awansować do kolejnej rundy Pomarańczowe muszą wygrać różnicą większą niż 13 punktów.

Kangoeroes Basket – BC Polkowice 83:70 (31:20, 16:5, 18:20, 18:25)

Kangoeroes Basket: Ziomara Morrison 30, Laure Resimont 19, Billie Massey 12, Ivana Katanic 10, Becky Massey 8, Lut De Meyer 4.

BC Polkowice: Feyonda Fitzgerald 17, Artemis Spanou 16, Staphanie Mavunga 16 (16 zbiórek), Sasa Cado 8, Weronika Gajda 8, Klaudia Gertchen 3, Weronika Telenga 2