EBLK: Zagramy w Poznaniu

GRUDNIA, 2021

Rywalem Pomarańczowych w 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet będzie Enea AZS Politechnika Poznań.

Rozgrywki Energa Basket Ligi Kobiet powoli wchodzą na półmetek rundy zasadniczej. Swój ósmy mecz w sezonie polkowiczanki zagrają w Poznaniu. Enea AZS Politechnika zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Pozycja jest myląca biorąc pod uwagę potencjał tego zespołu. Drużyna trenera Grzegorza Zielińskiego już kilka razy w sezonie była bliska sprawienia niespodzianki walce z silniejszymi rywalami. Trzon drużyny stanowi zagraniczne trio Danielle McCray, Taya Davis-Reimer, Jovana Popović. Rolę liderki polskiej rotacji wypracowała sobie Liliana Banaszak. Polkowiczanki szczególną uwagę będą musiały poświęcić także na upilnowanie Darii Marciniak.

W meczowym składzie BC Polkowice nadal brakować będzie Klaudii Gertchen, która nie wróciła jeszcze do dyspozycji po kontuzji odniesionej podczas meczu reprezentacji Polski z Turcją.

Początek meczu z Eneą AZS Politechniką Poznań w niedzielę, 5 grudnia o godzinie 17:00. Spotkanie będzie transmitowane przez InStat TV (transmisja odpłatna, dostępna po zarejestrowaniu).