EBLK: Zagramy w Bydgoszczy

PAŹDZIERNIKA, 2021

Tempo meczowe nie zwalnia. W 3. Kolejce Energa Basket Ligi Kobiet polkowiczanki zagrają w Bydgoszczy.

W piątek wieczorem Pomarańczowe wróciły z Aten po zwycięstwie z Panathinaikosem, by już w niedzielę zagrać na wyjeździe z ekipą Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz. Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kulpekszę jest zespołem wymienianym w czołówce Energa Basket Ligi Kobiet. Podobnie, jak BC Polkowice bydgoszczanki rozpoczęły sezon od dwóch zwycięstw. W EuroCup Women przeszły przez eliminacje, a w pierwszym starciu przegrały z Olympiacosem Pireus 68:103. Podczas tego starcia urazu doznała ich liderka, Laura Miskiniene. Obok Litwinki siła drużyny znad Brdy jest skoncentrowana w rękach Szwedki Nathalie Fontaine oraz Amerykanki Jillian Chantel Alleyne. Dobry start sezonu zanotowała Angelika Stankiewicz, doskonale znana przez polkowickich kibiców.

Pomarańczowe po dwóch zwycięstwach w Energa Basket Lidze Kobiet z niżej notowanymi rywalami czeka sprawdzian z zespołem, z którym zawsze potrzeba maksymalnego zaangażowania i koncentracji. Początek spotkania w Artego Arena w niedzielę, 17 października o godzinie 17:00. Transmisję meczu przeprowadzi InStat TV.