EBLK: Zadanie wykonane

23

LISTOPADA, 2019

CCC Polkowice wykonało zadanie i w 8. kolejce pokonało poznanianki 67:44.

Po trzytygodniowej przerwie koszykówka znów zawitała do Polkowic. Chociaż faworytem spotkania były Pomarańczowe, Akademiczki nie zamierzały się poddać. Walczyły ambitnie wykorzystując problemy ze skutecznością gospodarzy. Przerwa na kadrę nam nie pomogła. Wygraliśmy i to jest najważniejsze. Przed nami sporo pracy, ponieważ szybko musimy poprawić skuteczność w meczach u siebie – ocenił trener Maros Kovacik na pomeczowej konferencji prasowej.

Po wyrównanej pierwszej kwarcie polkowiczanki rozpoczęły drogę ku powiększaniu przewagi. Każdą kolejną kwartę wygrywały pewnie i pokonały gości z Poznania 67:44. Nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Miałyśmy sporo strat i skuteczność także nas nie satysfakcjonuje – podsumowała Jula Tyszkiewicz.

Mistrzynie Polski do zwycięstwa poprowadził duet Miljana Bojović – Weronika Gajda. Serbka zaliczyła w tym spotkaniu aż 15 asyst, a reprezentantka Polski zdobyła 20 punktów i była najlepiej punktującą zawodniczką na parkiecie.

CCC Polkowice kolejny mecz rozegra już w najbliższą środę. W rozgrywkach EuroCup Women przeciwnikiem Pomarańczowych będzie turecki Orman Genclik. Czeka nas bardzo ciężki mecz o utrzymanie premiowanej awansem lokaty w rozgrywkach EuroCup. Musimy zagrać na 100%  – o najbliższym starciu mówił trener Pomarańczowych. Na mecz zapraszamy 27 listopada o godzinie 19:00.

Punkty dla CCC Polkowice: Weronika Gajda 20, Ana-Maria Filip 11, Danielle Robinson 10, Artemis Spanou 10, Denesha Stallworth 8, Julia Tyszkiewicz 4, Miljana Bojović 2, Monika Naczk 2.

Punkty dla Enea AZS Poznań: Keondria Calloway 10, Liliana Banaszak 9, Ginette Mfutla 6, Marta Wdowiuk 5, Miljana Zivadinovic 4, Marta Nowicka 4, Martyna Pyka 3, Aleksandra Parzeńska 2, Karolina Stefańczyk 1.