EBLK: Zaczynamy play-off!

MARCA, 2022

BC Polkowice już w weekend rozpocznie bezpośrednią walkę o mistrzostwo Polski. Lider rundy zasadniczej w ćwierćfinale zagra z CTL Zagłębiem Sosnowiec.

W rundzie zasadniczej Pomarańczowe przegrały tylko dwa mecze, co pozwoliło im na przystąpienie do play-off z pozycji lidera. Oznacza to jedno – polkowiczanki zachowają przewagę parkietu do końca rywalizacji sezonu 2021/2022. W pierwszej rundzie rywalem podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego będzie CTL Zagłębie Sosnowiec.

Sylwetka rywala

Do play-off CTL Zagłębie przystąpi z ósmego miejsca w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Drużyna z Sosnowca sezon regularny zamknęła z bilansem 8 zwycięstw i 12 porażek. W ostatniej kolejce niespodziewanie przegrali na własnym parkiecie z Energą Toruń (53:58). W starciach z BC Polkowice Zagłębie dwukrotnie przegrało wysoko: 63:95 i 70:96. Niekwestionowaną liderką rywali polkowiczanek jest Jessica January, która ze średnią 19,9 pkt. na mecz jest aktualnie najlepiej punktującą zawodniczką ligi. Amerykanka jest w czołówce najlepiej asystujących i lideruje w przechwytach. To najsilniejsza broń drużyny trenera Jorge Aragonesa. Obok niej silnymi punktami drużyny są Nina Bogicević i Helga Sarah Sagerer. Silnym ogniwem Zagłębia jest także Aleksandra Wojtala.

Koncentracja kluczem dla faworyta

Pomarańczowe do każdego meczu w play-off muszą podchodzić tak, jakby był to ich ostatni mecz. Runda zasadnicza pokazała, że to koncentracja i konsekwentna realizacja przedmeczowych założeń jest dla wicemistrzyń Polski kluczem. Zawodniczki BC Polkowice deklarują, że w tym sezonie ich celem jest mistrzostwo Polski, ale droga do tego jest daleka. Sezon pokazuje, że mam dobry zespół i możemy myśleć realnie o tym, aby walczyć o złoto. Cztery razy w tym sezonie udało nam się pokonać obrońcę tytułu VBW Arkę Gdynia, wliczając Superpuchar i Puchar Polski. Ale do finału daleka droga i dla nas i dla Gdyni – ocenia trener Karol Kowalewski

Rywalizację w ćwierćfinałach Pomarańczowe rozpoczną od dwumeczu w Polkowicach. Spotkania odbędą się w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach w sobotę 12 marca i w niedzielę 13 marca. Oba spotkania odbędą się o godzinie 18:00. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Wszystkie mecze play-off transmitowane będą na oficjalnym kanale PZKosz na YouTube.

MECZ 12.03 – LINK DO TRANSMISJI

MECZ 13.03 – LINK DO TRANSMISJI

Informacja o biletach

Sprzedaż biletów prowadzona będzie od godziny 16:00 w kasie hali.

Bilet normalny: 12 zł

Bilet ulgowy: 6 zł