EBLK: Z beniaminkiem na początku roku

PAŹDZIERNIKA, 2019

W 2. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet do Polkowic przyjedzie beniaminek rozgrywek, AZS Uniwersytet Gdański.

Po przerwie świąteczno-noworocznej podopieczne trenera Marosa Kovacika wróciły do treningów 2 stycznia, a już w sobotę czeka ich pierwsze wyjazdowe starcie. AZS Uniwersytet Gdański nie wygrał w tym sezonie żadnego meczu. Beniaminek Energa Basket Ligi Kobiet dopiero przed Świętami wzmocnił polski skład Ukrainką Oleną Samburską i dwiema Amerykankami. Do zespołu dołączyły Brittany Renee Lewis i Tierra La She Ruffin-Pratt. Samburska i Lewis zaliczyły udane debiuty. Celem drużyny w tym sezonie jest utrzymanie w lidze.

Zdecydowanym faworytem meczu 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet będzie CCC Polkowice. Początek starcia w Gdańsku w sobotę, 4 stycznia o godzinie 17:00.