EBLK: Wyjazd na gorący teren

GRUDNIA, 2019

W 11. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet przeciwnikiem Pomarańczowych będzie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego to aktualny wicemistrz Polski. W ostatnich finałach przegrały 0:3 z CCC Polkowice. W tym sezonie potencjał obu drużyn jest porównywalny. Rolę najlepiej punktującej zawodniczki w gorzowskim zespole ze średnią 25,6 pkt. pełni Kahleah Copper, która jest także liderką klasyfikacji strzelców Energa Basket Ligi Kobiet. Obok niej trzon zespołu stanowią inne zagraniczne zawodniczki – Laura Juskaite i Cheridene Green.

Polkowiczanki i Gorzowianki legitymują się identycznym bilansem zwycięstw i porażek. Na swoich kontach mają po 7 wygranych i 3 przegrane mecze. Sąsiedzi z tabeli Energa Basket Ligi Kobiet w niedzielny wieczór powalczą nie tylko o ważne punkty, ale także o występ w Suzuki Pucharze Polski Kobiet. Do gry o trofeum nominowane są trzy najlepsze zespoły z tabeli ekstraklasy i jedna z 1. ligi (weryfikacja nastąpi po rozegraniu 11. kolejki), uczestnik Euroligi Kobiet (Arka Gdynia) oraz klub z miasta gospodarza. W tym roku turniej finałowy odbędzie się w Lublinie, więc zagwarantowane miejsce ma Pszczółka.

Niedzielny mecz zapowiada się na niezwykle emocjonujący. Na gorącym terenie w Gorzowie Wielkopolskim mistrzynie Polski będą chciały zrehabilitować się za ostatnią derbową porażkę z wrocławską Ślęzą. Początek meczu z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 15 grudnia o godzinie 18:00.