EBLK: Wyjazd do Gdańska

PAŹDZIERNIKA, 2019

W 5. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki CCC Polkowice zagrają na wyjeździe z DGT Politechnikę Gdańską.

Po wyprawie do Turcji koszykarki CCC przebyły kolejną podróż. W Gdańsku w sobotę zagrają z ekipą Politechniki. Na starcie rozgrywek rywalki polkowiczanek mają o jedno zwycięstwo mniej od Pomarańczowych. Trenerem zespołu z Trójmiasta jest doskonale nam znany Vadim Czeczuro. W jego zespole najsilniejszymi postaciami są Amerykanki – Jenna Smith oraz Presley Hudson, a także reprezentantka Polski Martyna Koc, która w sezonie 2013/2014 grała w barwach CCC Polkowice.

Pomarańczowe nie miały zbyt wiele czasu na regenerację. W czwartkowy wieczór wróciły z Ankary, a do Gdańska wyjechały w piątek po porannym treningu. W Trójmieście podopieczne trenera Marosa Kovacika musza sprostać oczekiwaniom i wypełnić rolę faworyta. Początek meczu z DGT Politechnika Gdańska w sobotę, 26 października o godzinie 18:00.