EBLK: Wracamy do gry!

LISTOPADA, 2019

Po przerwie reprezentacyjnej przeciwnikiem CCC Polkowice będzie Enea AZS Poznań. Początek meczu w sobotę, 23 listopada o 19:00.

Ostatni mecz w Polkowicach Pomarańczowe rozegrały 3 listopada z Wisłą Kraków. Po trzech tygodniach koszykarskie emocje ponownie zawitają do hali przy Dąbrowskiego. Podopieczne Marosa Kovacika w 8. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet zmierzą się z dziesiąta drużyną tabeli. Poznański AZS ma na swoim koncie dwa zwycięstwa – z toruńską Energą i łódzkim Widzewem. Najlepiej punktującą zawodniczką Enei jest Ginette Mfutila. Mierząca 190 cm środkowa z Kongo notuje przeciętnie 9,4 zbiórki w meczu, a ze średnią 20,4 pkt. jest obecnie na drugim miejscu w rankingu strzelców ekstraklasy. Liderką polskiej części składu jest Aleksandra Pawlak.

Faworytem sobotniego starcia z pewnością jest CCC Polkowice. Mistrzynie Polski muszą jednak utrzymać koncentrację i odzyskać meczowy rytm.

Olimpiady Specjalne kolejny sezon z polską koszykówką

Mecz z Eneą AZS Poznań odbędzie się podczas 16. Europejskiego Tygodnia Koszykówki Olimpiad Specjalnych. Z tej okazji na wszystkich parkietach Energa Basket Ligi Kobiet i Energa Basket Ligi, w tym także w Polkowicach kluby będą gościć wyjątkowych zawodników, którzy pomimo niepełnosprawności intelektualnej pokazują wielki, sportowy charakter.  – Koszykówka to sport zespołowy. By osiągnąć w nim sukces, trzeba wzajemnie się wspierać i uzupełniać, zarówno na koszykarskim parkiecie, jak i poza nim. Dlatego PZKosz i cała polska koszykówka wspierają ruch Olimpiad Specjalnych i kibicują zawodnikom Olimpiad Specjalnych Polska. Cieszymy się, że wszyscy razem – zawodnicy Energa Basket Ligi, zawodniczki Energa Basket Ligi Kobiet wraz z koszykarkami i koszykarzami Olimpiad Specjalnych – będziemy uczestniczyć w Europejskim Tygodniu Koszykówki! Wspólnie pokażemy piękno tego sportu i to, że każdy może czerpać z koszykówki radość i satysfakcję – powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Związku Koszykówki (PZKosz).

Początek meczu z Enea AZS Poznań w sobotę, 23 listopada o godzinie 19:00 w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A.

Transmisja meczu: LINK

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się o godzinie 17:00 w kasie przy wejściu do hali. Płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny: 12 zł