EBLK: W Warszawie nadrabiamy zaległości

LUTEGO, 2022

Z SKK Polonia Warszawa zagramy zaległy mecz 12. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Beniaminkowi niewiele brakuje do zespołów z czołówki.

SKK Polonia zaskakuje w tym sezonie. Ich powrót w szeregi ekstraklasy można uznać za bardzo udany. Już po pierwszych meczach było wiadomo, że początkowe zapowiedzi walki o utrzymanie były jedynie planem awaryjnym. Podopieczne trenera Macieja Gordona do meczu z Pomarańczowymi podchodzą z bilansem 8. zwycięstw i 7. porażek, co daje im 7. miejsce w tabeli i bilet do fazy play-off. Najlepiej punktującą zawodniczką zespołu Polonii jest Loryn Goodwin (średnia 18,5 pkt./mecz). Za nią ofensywną siłę SKK budują Martyna Pyka i Klaudia Sosnowska. Polonia potrafiła sprawić w tym sezonie kilka niespodzianek, m.in. dwukrotnie pokonując wrocławską Ślęzę.

Polonia chce rewanżu

Z warszawską drużyną polkowiczanki mierzyły się podczas inauguracji sezonu. Mecz zapowiadany przez wielu na jednostronny okazał się wyrównanym starciem. Chociaż Pomarańczowe miały to spotkanie pod kontrolą, to  koszykarki Polonii robiły wszystko, aby ten porządek zburzyć. Polonia ma ambicje na rewanż. Podopieczne Karola Kowalewskiego muszą do spotkania podejść z dużą koncentracją i determinacją. Ostatnie zwycięstwa i dobra passa nie mogą uśpić Pomarańczowych.

Mecz z SKK Polonia Warszawa odbędzie się 15 lutego (wtorek) o godzinie 20:30 w Centrum Sportu Wilanów. Transmisję przeprowadzi InStat.TV.