EBLK: W Warszawie bez niespodzianki

LISTOPADA, 2022

W 7. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe SKK Polonię Warszawa 99:65. W zespole Pomarańczowych punktowały wszystkie zawodniczki ze składu.

BC Polkowice było faworytem i rolę wypełniło. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego rozpoczęły starcie w Warszawie od mocno ofensywnego uderzenia serią 13:0, a jeszcze wyższy fragment 19:0 zanotowały na otwarcie drugiej kwarty. Trenerzy rotowali składem, dzięki czemu intensywność meczu nie spadła znacząco. Polonia natomiast pod presją popełniała błędy w obronie zbyt łatwo dopuszczając rywalki do pozycji strzeleckich. Losy spotkania były rozstrzygnięte po drugiej kwarcie, kiedy BC Polkowice prowadziło 56:25.

Po zmianie stron ofensywna siła Pomarańczowych nieco spadła, a gra się wyrównała. Ambicja zawodniczek Polonii Warszawa była widoczna w wyniku drugiej połowy przegranej jedynie 40:44. Punkty dla polkowiczanek zdobywały wszystkie zawodniczki z ławki, a przez wiele fragmentów na parkiecie w barwach pomarańczowo-czarnych mieliśmy jedynie polski skład. Najczęściej do kosza trafiała Stephanie Mavunga. Amerykanka aspirująca do gry w reprezentacji Polski zanotowała w tym spotkaniu swoje kolejne double double w tym sezonie (16 punktów, 10 zbiórek). Polkowiczanki były bardzo bliskie ustrzelenia pierwszej „setki” w tym sezonie. Mistrzynie Polski wygrały w Warszawie 99:65.

Po powrocie do Polkowic drużyna nie ma za wiele czasu na odpoczynek. Już w poniedziałek wyruszą do Pragi, gdzie 15 listopada o godzinie 19:00 zagrają z mistrzyniami Czech, ZVVZ USK.

SKK Polonia Warszawa – BC Polkowice 65:99 (15:30, 10:26, 21:21, 19:22)

SKK Polonia: Angeliki Vintsilaiou 15, Jessica Jackson 15, Anna Pawłowska 11, Weronika Preihs 6, Anderona Keys 6, Wiktoria Stępień 4, Marta Mistygacz 2, Sylwia Siemienas 2, Klaudia Sosnowska 2, Martyna Leszczyńska 2, Klaudia Sosnowska 2.

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 16 (10 zbiórek), Weronika Gajda 15, Zala Friskovec 14, Julia Piestrzyńska 11, Artemis Spanou 10, Klaudia Gertchen 6, Liliana Banaszak 6, Weronika Telenga 5, Aleksandra Zięmborska 5, Bożena Puter 4, Yvonne Turner 4, Sasa Cado 3.

Anna Radomska