EBLK: W Toruniu bez niespodzianki

8

STYCZNIA, 2020

CCC Polkowice po nerwowej drugiej połowie wygrało z Energą Toruń 85:74 w przedostatnim meczu rundy zasadniczej.

W niedzielny wieczór naprzeciwko siebie stanęły drużyny z dwóch biegunów Energa Basket Ligi Kobiet. Przeprawa w Toruniu nie należała jednak do najłatwiejszych. Gospodynie, które chronią się przed spadkiem grały z niezwykłą determinacją. Po dobrym otwarciu  i wygranej 24:13 pierwszej kwarcie przez Pomarańczowe, koszykarki z Torunia zaczęły wracać do gry i przez dwie kolejne odsłony zniwelowały straty. Podopieczne trenera Marosa Kovacika nie pozwoliły jednak odebrać sobie zwycięstwa. Końcówka meczu bezapelacyjne należała do Pomarańczowych.  Na równo z końcową syreną celny rzut za 3 punkty po przechwycie oddała Danielle Robinson i ustaliła wynik spotkania na 85:74 dla CCC Polkowice. Dobre zawody rozegrało trio Maria Conde – Denesha Stallworth – Danielle Robinson.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej Pomarańczowe zagrają w Polkowicach. W sobotę, 14 marca o godzinie 19:00 przeciwnikiem CCC Polkowice będzie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Energa Toruń – CCC Polkowice 74:85 (13:24, 16:15, 26:18, 19:28)

Punkty dla CCC Polkowice: Maria Conde 20, Denesha Stallworth 19, Danielle Robinson 15, Weronika Gajda 11, Artemis Spanou 9, Lauren Mansfield 6, Klaudia Niedźwiedzka 5.

Punkty dla Energa Toruń: Maja Sekić 22, Naomi Davenport 16, Latoya Williams 14, Emilia Tłumak 8, Tatiana Grigoreva 6, Nina Dedić 3, Marta Wieczyńska 3, Karolina Podkańska 2.