EBLK: W Sosnowcu na koniec roku

GRUDNIA, 2021

W ostatnim meczu 2021 roku BC Polkowice zagra w Sosnowcu. Rywalem Pomarańczowych będzie CTL Zagłębie.

W 13. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet polkowiczanki powalczą o miejsce lidera na koniec roku kalendarzowego. Koszykarki z Sosnowca będą z kolei chciały zrewanżować się za wysoką porażkę w sercu Zagłębia Miedziowego. BC Polkowice w pierwszej rundzie pokonało drużynę Jorge Aragonesa 95:63.

CTL Zagłębie może uznać pierwszą rundę za udaną. Na swoim koncie mają 6 zwycięstw i 5 porażek, w tym pokonanie VBW Arki Gdynia i Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, czyli drużyn aspirujących do medali mistrzostw Polski. Niekwestionowaną liderką najbliższego rywala Pomarańczowych jest Jessica January. Amerykanka z dorobkiem 20 pkt. na mecz jest aktualnie najlepiej punktującą zawodniczką Energa Basket Ligi Kobiet. Średnia 8,4 asyst na spotkanie daje jej też status najlepszej rozgrywającej. Poza January o sile drużynie stanowią inne zawodniczki zagraniczne – Nina Bogicević, Aishah Sutherland i Helga Sarah Sagerer.

BC Polkowice, aby zakończyć 2021 ze zwycięstwem musi zagrać konsekwentnie na swoim poziomie. Muszą unieść rolę faworyta i od początku meczu zagrać z pełną koncentracją. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w środę, 29 grudnia. Transmisję przeprowadzi InStat.TV.