EBLK: W nowy rok z pewnym zwycięstwem

2

STYCZNIA, 2021

W pierwszym meczu w nowym roku polkowiczanki pokonały Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 94:51.

W 14. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet wicemistrz podejmował w Polkowicach brązowego medalistę ubiegłego sezonu. Spotkanie zapowiadane było na noworoczny hit. Mecz zdominowały Pomarańczowe, które krok po kroku powiększały przewagę, nie oddając w ręce rywali żadnej kwarty.

Polkowiczanki narzuciły swój rytm gry w połowie pierwszej odsłony i nie porzuciły go do końca. Początkowo w ofensywie szalała Stephanie Mavunga i Sasa Cado, by później przekazać inicjatywę w ręce Weroniki Telengi i Klaudii Gertchen. W szeregach drużyny gości po kilku niecelnych rzutach z czystych pozycji wkradła się niepewność i chaos, który polkowiczanki wykorzystywały w szybkim ataku. To gra z kontry budowała przewagę polkowiczanek. W tym elemencie brylowała Weronika Gajda. Kapitan BC Polkowice zanotowała w niedzielnym meczu 14 asyst, a kreowane przez nią akcje wprost pod kosz w ręce Stephanie Mavungi podnosiły polkowicką publiczności z krzeseł. Już po dwóch kwartach gospodynie prowadziły 47:26.

Po zmianie stron podopieczne trenera Piotra Kulpekszy próbowały wrócić do meczu notując najlepszą ofensywnie ćwiartkę tego spotkania. To jednak nie powstrzymało polkowiczanek. W ostatniej odsłonie meczu ponownie defensywa Pomarańczowych nie pozwoliła na zbyt wiele gościom. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego zanotowały serię 19:0, a w całej kwarcie pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 5. punktów. Gra polkowiczanek była zespołowa, co odzwierciedla wygrana 33:8 w asystach. – Czekamy na nową zawodniczkę i nasza rotacja była dzisiaj węższa, ale pokazałyśmy siłę i determinację. Będąc na boisku w 4. kwarcie nawet nie zauważyłam tego, że jesteśmy tak blisko granicy zdobycia 100 punktów. Gra się od pierwszego do ostatniego gwizdka. Jesteśmy silnym zespołem, a co najważniejsze zbudowaliśmy zgraną drużynę – spotkanie oceniła Weronika Telenga.

BC Polkowice pokonało Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 94:51 w 14. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. W spotkaniu nie zagrała już Feyonda Fitzgerald, której kontakt zakończył się wraz z 2021 rokiem. Klub zdecydował już o wyborze nowej zawodniczki na pozycje 1 i 2. Jej nazwisko poznamy w najbliższych dniach.

Polkowiczanki kolejny mecz zagrają dopiero 13 stycznia. Ich rywalem w pierwszym starciu Round of 16 EuroCup Women będzie BC Nadezhda z Oranburga. Spotkanie odbędzie się w Polkowicach o godzinie 19:00.

BC Polkowice – Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 94:51 (29:13, 19:13, 22:20, 22:5)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 19, Klaudia Gertchen 17, Weronika Telenga 13, Sasa Cado 11, Aleksandra Zięmborska 11, Weronika Gajda 9 (14 asyst), Artemis Spanou 7, Alicja Grabska 4, Bożena Puter 3, Julia Jeziorna.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz: Niki Eivery 14, Janeesa Desiree 12, Jillian Alleyne 10, Angelika Stankiewicz 6, Karolina Poboży 4, Aleksandra Zmierczak 3, Wikoria Sobiech 2, Roksana Sobiech, Nathalie Fontaine, Wiktoria Zasada.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This