EBLK: Udany wyjazd Pomarańczowych

19

LUTEGO, 2023

W niedzielnym meczu Pomarańczowe mierzyły się na wyjeździe z MB Zagłębie Sosnowiec. Zwyciężywszy w meczu pierwszej rundy 76:58, do Sosnowca jechały w roli faworyta. O lekceważeniu przeciwnika nie było jednak mowy.  Ostatnie mecze niedzielnego rywala Pomarańczowych to wysokie zwycięstwo z drużyną z Bydgoszczy, zwycięstwo nad drużyną z Lublina i wyrównana walka z VBW Arką Gdynia. Dlatego na halę przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu Polkowiczanki ruszyły skoncentrowane i zdeterminowane.

Skupienie od pierwszych minut przyniosło efekty. Polkowiczanki pewnie weszły w mecz, zdobywając 9 punktów z rzędu. Momentalnie nadały ton rywalizacji i przejęły kontrolę nad spotkaniem. Grały szybko i efektywnie, równie rozdzielając punkty między sobą. Pierwszą kwartę wygrały 27:14, drugą zaś 20:12. Mimo, iż drugą połowę zaczynały od wyniku 47:26, miały powody do tego, aby również pokazać się jak najlepiej. Już w sobotę Pomarańczowe mogą ponownie zmierzyć się z drużyną z Sosnowca w  półfinale Suzuki Pucharu Polski Kobiet. Pewne zwycięstwo dałoby im komfortową przewagę psychologiczną. Chociaż trzecia kwarta zaczęła się od celnej trójki Wheeler, to Sosnowiczanki rozpoczęły ją lepiej. Zdołały nawet zmniejszyć przewagę do 14 punktów. Rywalki Pomarańczowych ostatecznie wygrały kwartę 18:16, jednak dobry występ w ostatnich dziesięciu minutach, wygranych 19:13, dał Pomarańczowym pewne zwycięstwo 82:57. Najwięcej punktów zdobyła Weronika Telenga (19 punktów, 10 zbiórek), dobry występ zaliczyła Liliana Banaszak (18 punktów, 4 zbiórki), zaś aż 7 asyst zapisała przy swoim nazwisku Erica Wheeler.

Już w środę o godzinie 19:00 niezwykle ważny mecz FIBA EuroLeague Women. W Polkowicach Pomarańczowe zmierzą się z Tango Bourges Basket. Jest to mecz, które Polkowiczanki muszą wygrać, aby awansować do Play-Off Euroligi. Bądźcie z nimi i wesprzyjcie je swoim dopingiem!

MB Zagłębie Sosnowiec – BC Polkowice 57:82 (14:27, 12:20, 18:16, 13:19)

MB Zagłębie Sosnowiec: Batabe Zempare 29 (12 zb), Miroslava Mistinova 11, Quinn Urbaniak-Dornstauder 8 (11 zb), Klaudia Wnorowska 5, Alicja Jarząb 2, Sylwia Wojtylas 2, Marzena Złocińska 0.

BC Polkowice: Weronika Telenga 19 (10 zb), Liliana Banszak 18, Klaudia Gertchen 9, Erica Wheeler 9 (7 as), Weronika Gajda 7, Artemis Spanou 7, Zala Friskovec 6, Bożena Puter 5, Inga Stępień 2, Wiktoria Zasada 0.