EBLK: Thriller dla Gorzowa

GRUDNIA, 2019

Na zakończenie pierwszej rundy, w 11. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice przegrało na gorącym terenie w Gorzowie Wielkopolskim 82:84.

Na gorącym terenie w Gorzowie Wielkopolskim w niedzielny wieczór naprzeciwko siebie stanęły drużyny o podobnym potencjale, sąsiedzi. Mecz był niezwykle wyrównany od pierwszego gwizdka do syreny końcowej. Kibice zgromadzeni w gorzowskiej hali byli świadkami solidnego koszykarskiego widowiska.  – Wiele punktów, szybkość, energia i sporo błędów oczywiście – to musiało się podobać. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała ich zbiórka w atak, bo zdobyli po niej 6 ostatnich punktów. Duże gratulacje dla drużyny z Gorzowa. W hal panowała wspaniała atmosfera, zawsze lubię tutaj grać – powiedział trener Maros Kovacik po zakończeniu spotkania. Oba zespoły konsekwentnie realizowały przedmeczowe założenia. Piłkę meczową w rękach miały Pomarańczowe, ale zabrakło im czasu na skonstruowanie skutecznej akcji. CCC Polkowice po emocjonującym meczu przegrało 82:84. Do składu drużyny po rehabilitacji wróciła Maria Conde. Hiszpanka nie pojawiła się jednak na parkiecie.

Mistrzynie Polski nie mają czasu na regenerację po trudnym meczu w Gorzowie Wielkopolskim. Terminarz nie oszczędza CCC Polkowice. Już w najbliższą środę, 18 grudnia polkowiczanki rozegrają kolejne spotkanie w ramach rozgrywek EuroCup Women. W Ankarze przeciwnikiem Pomarańczowych będzie Botas SK.

Punkty dla CCC Polkowice: Danielle Robinson 18, Artemis Spanou 15, Ana-Maria Filip 13, Denesha Stallworth 13, Weronika Gajda 10, Miljana Bojović 8, Monika Naczk 5.

Punkty dla PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.: Kahleah Copper 20, Cheridene Green 17, Laura Juskaite 14, Annamaria Prezelj 11, Zhosselina Maiga 11, Chloe Jackson 6, Agnieszka Kaczmarczyk 5.