EBLK: starcie charakterów w 20. kolejce

LIPCA, 2019

Na trzy kolejki do końca rundy zasadniczej przeciwnikiem Pomarańczowych będzie Artego Bydgoszcz.

Mistrzynie Polski walczą o jak najlepszą pozycję wyjściową przed play-off. W 20. kolejce rozgrywek polskiej ekstraklasy zmierzą się z bydgoskim Artego. Na wyjeździe polkowiczanki przegrały i na własnym parkiecie muszą odrobić pięciopunktową stratę z pierwszego meczu. Drużyna naszych rywali wymieniana jest w gronie zespołów aspirujących do walki o medale mistrzostw Polski. Na finiszu rundy zasadniczej żadna z drużyn nie odda kompletu punktów bez walki.

Aktualny wicelider tabeli Energa Basket Ligi Kobiet wygrał jak do tej pory 16 z 19 spotkań. O sile bydgoskiej drużyny stanowią zawodniczki zagraniczne. Najlepszym strzelcem Artego jest Laura Miškinienė, która zdobywa średnio 16,6 pkt./mecz, co daje jej miejsce w ścisłej czołówce najlepiej punktujących zawodniczek ekstraklasy. Litwinka jest obecnie liderką ligi pod względem zbiórek. Obok niej najważniejsze role pełnią Brianna Kiesel i Jennifer O’Neill. Nie należy zapominać o weterance bydgoskiego parkietu, Elżbiecie Międzik, której doświadczenie jest dla drużyny trenera Tomasza Herkta bezcenne.

O tym, że rywal nie jest zespołem poza zasięgiem podopiecznych trenera Marosa Kovacika mogliśmy się przekonać podczas turnieju finałowego Suzuki Pucharu Polski Kobiet. W półfinale mistrzynie Polski pokonały Artego 72:64. Można stwierdzić, że na polkowickim parkiecie zmierzą się drużyny o podobnym potencjale, z ambicjami na grę w finale mistrzostw Polski.

Początek meczu z Artego Bydgoszcz w środę, 4 marca o godzinie 19:00 w hali przy Dąbrowskiego. Zapraszamy w imieniu drużyny mistrzyń Polski.

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się o godzinie 17:00 w kasie przy wejściu do hali. Płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny: 12 zł