EBLK: sprostać roli faworyta

PAŹDZIERNIKA, 2019

W 16. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet rywalem koszykarek CCC Polkowice będzie DGT Politechnika Gdańska. Mecz w Polkowicach już 1 lutego o godzinie 19:00.

Rywal mistrzyń Polski zajmuje ósme miejsce w tabeli ligowej. W Gdańsku koszykarki CCC Polkowice rozgromiły Politechnikę 103:71 i w sobotę także będą zdecydowanym faworytem. W zespole Vadima Czeczuro rolę liderki pełni Presley Hudson. To na amerykańskiej rozgrywającej spoczywa ciężar zdobywania punktów oraz kreowania gry ekipy z Trójmiasta. O sile Politechniki pod koszem stanowią Jenna Smith i Alice Nayo. Nie należy zapominać o Martynie Koc, której doświadczenie z pewnością będzie nieocenione w walce o występ w play-off.

Sobotnie starcie będzie ostatnim meczem przed okienkiem na zgrupowania kadr narodowych. Do rywalizacji o kolejne ligowe punkty koszykarki CCC wrócą 17 lutego, kiedy to zmierzą się z Wisłą w Krakowie. Przed wyczekiwaną przerwą trzeba sprostać roli faworyta o pokonać drużynę z Gdańska. W walce o rozstawienie przed fazą play-off liczyć się będzie każdy punkt.

W składzie CCC Polkowice nie zobaczymy już Eweliny Jackowskiej, która z końcem stycznia rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z naszym klubem i przeniosła się do ligi niemieckiej.

Początek meczu z DGT Politechnika Gdańska w sobotę, 1 lutego o godzinie 19:00 w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A  w Polkowicach.

TRANSMISJA MECZU: LINK

Informacja o biletach:

Sprzedaż wejściówek rozpocznie się o godzinie 17:00 w kasie przy wejściu do hali. Płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

Bilet ulgowy: 6 zł

Bilet normalny: 12 zł