EBLK: Rewanż z nawiązką. Derby dla Polkowic!

16

STYCZNIA, 2022

W drugiej odsłonie derbów Dolnego Śląska Pomarańczowe zdemolowały Ślęzę.

Porażka we Wrocławiu bardzo nas zabolała. Dlatego motywacja do tego meczu była podwójna – po zwycięstwie mówił trener Karol Kowalewski. Od pierwszych sekund derbów w szeregach gospodarzy widać było niesamowitą energię. Polkowiczanki walczyły o każdą piłkę demolując na tablicach. Stephanie Mavunga, MVP derbów do swoich 16. punktów dołożyła 21 zbiórek i 3 bloki. Ślęza zaryzykowała grę obroną strefową, ale nie zdała się ona na za wiele przy bardzo dobrej skuteczności Pomarańczowych w rutach z dystansu. W całym meczu gospodynie 13 razy trafiły zza linii 6,75 m. Już po pierwszej kwarcie, wygranej przez miejscowe 26:9 było widać, że wrocławianki nie mają za wiele argumentów, aby drugi raz pokonać wicemistrzynie Polski w debrach województwa. W kolejnej kwarcie polkowiczanki nie zwalniały. Skoncentrowane, naładowane energią grały skutecznie i finezyjnie. Przed zmianą stron prowadziły już 55:22.

W drugiej połowie ofensywa trochę spadła, ale mimo tego podopieczne trenera Karola Kowalewskiego grały bardzo ambitnie. Na placu gry w zespole gospodarzy pojawiły się wszystkie zawodniczki ze składu i każda z nich miała swój duży wkład w derbowe zwycięstwo. Chociaż zawsze ambitna Ślęza próbowała jeszcze zminimalizować rozmiary porażki dzięki trzypunktowym trafieniom Moniki Jasnowskiej, było to zdecydowanie za mało, aby zagrozić Pomarańczowym. Gospodynie mimo wysokiego prowadzenia nie odpuszczały do końca. BC Polkowice zdemolowało Ślęzę 85:48.

Polkowiczanki czeka teraz podróż do Orenburga i niezwykle trudny mecz z BC Nadezhda. Polkowiczanki muszą obronić trzypunktową zaliczkę z pierwszego meczu (75:72), aby awansować do Round of 16. Starcie na rosyjskim parkiecie odbędzie się w czwartek, 20 stycznia o 15:00 (czasu w Polsce).

BC Polkowice – 1KS Ślęza Wrocław 85:48 (26:9, 29:13, 12:12, 18:14)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 16 (21 zbiórek), Erica Wheeler 15, Artemis Spanou 13, Aleksandra Zięmborska 9, Klaudia Gertchen 8, Bożena Puter 7,  Weronika Telenga 7, Weronika Gajda 7, Sasa Cado 3, Alicja Grabska, Julia Jeziorna.

1KS Ślęza Wrocław: Monika Jasnowska 22, Julia Drop 8, Patricia Bright 7, Michaela Fekete 5, Karolina Stefańczyk 2, Anna Jakubiuk 2, Wiktoria Kuczyńska 2, Anna Jasińska 0.