EBLK: Pszczółka pokonana

PAŹDZIERNIKA, 2019

Po emocjonującej końcówce mistrzynie Polski pokonały Pszczółkę Polski-Cukier AZS UMCS Lublin 69:59.

Od początku mecz był zacięty, a o ostatecznym wyniku zadecydowały ostatnie skutecznie przeprowadzone akcje gospodarzy. Koszykarki CCC Polkowice wykorzystywały skutecznie straty gości, wywierały presję i wygrały walkę na zbiórkach, co na pomeczowej konferencji prasowej podkreślił trener gości Krzysztof Szewczyk – Na 2 minuty do końca meczu udało się nam wrócić do gry, był remis, mieliśmy piłkę, ale popełniliśmy stratę. Dwie rzeczy zadecydowały o naszej porażce – przegrana zbiórka i punkty zdobyte po naszych stratach. Bardzo nas to zabolało, ponieważ  straciliśmy z tego 37 punktów z 69 – 14 po zbiórkach, 23 po stratach. Ciężko było wygrać w Polkowicach, jeśli w tych dwóch elementach mieliśmy problem.

Wróciłyśmy do gry po dwóch porażkach – jednej w Gdyni i jednej w rozgrywkach EuroCup Women grając u siebie. To był dla nas mecz, który musiałyśmy wygrać , ale wiedziałyśmy, że będzie to trudne spotkanie. Byłyśmy dziś skoncentrowane na defensywie i wykonałyśmy dobrą pracę. Grałyśmy agresywnie i zrobiłyśmy to, co do nas należało. – po meczu oceniła Artemis Spanou.

Ponownie jedną z najjaśniejszych postaci w polkowickiej drużynie była Ana Maria Filip. Francuska zdobyła w tym spotkaniu 21 punktów.

Trener Maros Kovacik podkreślił pracę, jaką polkowiczanki wykonały po dwóch ostatnich porażkach – Gratulacje dla naszych dziewczyn, które wyciągnęły wnioski z ostatnich meczów – poprawiły skuteczność, wypracowały wiele zbiórek ofensywnych, grały z szybkiego ataku.

Drużynę CCC Polkowice czeka teraz małe wyjazdowe tourne. Kolejne spotkanie Pomarańczowe rozegrają  w Ankarze już w najbliższą środę. W ramach rozgrywek EuroCup Women zmierzą się z tureckim zespołem Orman Genclik. W Energa Basket Lidze Kobiet ich kolejnym rywalem będzie DGT Politechnika Gdańska, z którą w Trójmieście zagrają za tydzień. Do Polkowic podopieczne trenera Marosa Kovacika wrócą dopiero 3 listopada na mecz z Wisłą Kraków.

Punkty dla CCC Polkowice: Ana Maria Filip 21, Denesha Stallworth 12, Maria Conde 11, Artemis Spanou 11, Danielle Robinson 7, Weronika Gajda 4, Monika Naczk 3.

Punkty dla Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin: Alexis Peterson 20, Jovana Popović 14, Giedrė Labuckienė 13, Agnieszka Szott-Hejmej 7, Ama Degbeon 5.