EBLK: Porażka w Krakowie

17

LIPCA, 2019

W 17. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice przegrało na wyjeździe z Wisłą Kraków 60:68.

Polkowicka drużyna po przemeblowaniu, na trudnym terenie w Krakowie mierzyła się z Wisłą. Gospodynie krok po kroku od pierwszego gwizdka konsekwentnie budowały przewagę. Największym problemem Pomarańczowych  była skuteczność i to ten najważniejszy element gry zadecydował o porażce. Polkowiczanki trafiły jedynie 33,3% rzutów z gry i nie wykorzystały swojej przewagi na zbiórce. Mistrzynie Polski przegrały w Krakowie 68:60.

W spotkaniu z Wisłą zadebiutowały Klaudia Niedźwiedzka i Lauren Mansfield. Druga z wymienionych do drużyny dołączyła dopiero w poniedziałek przed meczem.

Kolejne starcie koszykarki CCC Polkowice rozegrają w najbliższy czwartek. W rozgrywkach EuroCup Women w round of  8 zmierzą się z francuskim Carolo Basket. Do hali przy Dąbrowskiego zapraszamy 20 lutego o 19:00.

Punkty dla CCC Polkowice: Danielle Robinson 21, Artemis Spanou 15, Maria Conde 9, Weronika Gajda 4, Denesha Stallworth 4, Lauren Mansfield 4, Klaudia Niedźwiedzka 3.

Punkty dla Wisły Kraków: Chloe Wells 20, Gabija Meškonytė 17, Kadri-Ann Lass 10, Magdalena Ziętara 9, Katarzyna Trzeciak 6, Bożena Puter 4, Justyna Żurowska-Cegielska 2.

NAJBLIŻSZY MECZ: 

Share This