EBLK: Piąty bieg w czwartej kwarcie

5

GRUDNIA, 2021

Przez trzy kwarty poznanianki próbowały ugryźć wicemistrzynie Polski. W ostatniej odsłonie polkowiczanki zdominowały parkiet.

Przed spotkaniem 9. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet wiedzieliśmy, że Akademiczki już kilkukrotnie były bliskie sprawienia niespodzianki w starciu z silniejszym rywalami i podjąć tę próbę ponownie w meczu z BC Polkowice. Ta sztuka udawała im się przez większość czasu gry. Podopieczne trenera Grzegorza Zielińskiego skutecznie zatrzymały polkowiczanki, a dodatkowo bardzo dobrze spisywały się w ataku. Liderką zespołu gospodarzy była Liliana Banaszak, która zdobyła 22 punkty. Drużyna trenera Karola Kowalewskiego przez trzy kwarty szukała właściwego rytmu gry. Wynik przez 30 minut oscylował w okolicy remisu.

W ostatniej odsłonie to liderki polkowickiej drużyny wzięły losy meczu w swoje ręce. Wśród nich najefektowniejsza była Sasa Cado. Serbska mistrzyni Europy trafiła w tym meczu 6 trójek i zdobyła 24 punkty. Taki sam strzelecki dorobek zapisała na swoim koncie Feyonda Fitzgerald. Kolejne dobre spotkanie rozegrała także Artemis Spanou. Czwartą kwartę BC Polkowice wygrało aż 30:12 i cały mecz 86:71.

Kolejne starcie polkowiczanki zagrają w najbliższą sobotę (11 grudnia, 18:00). Ich wyjazdowym rywalem będzie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Enea AZS Politechnika Poznań – BC Polkowice 71:86 (19:14, 13:20, 27:22, 12:30)

Enea AZS Politechnika Poznań: Liliana Banaszak 22, Jovana Popović 13, Taya Davis-Reimer 13, Danielle McCray 8, Daria Marciniak 5, Katarzyna Trzeciak 4, Kinga Demczur 3, Alicja Rogozińska 3.

BC Polkowice: Sasa Cado 24. Feyonda Fitzgerald 24, Artemis Spanou 17, Stephanie Mavunga 8, Weronika Gajda 4 (8 asyst), Weronika Telenga 4, Aleksandra Zięmborska 3, Alicja Grabska 2.