EBLK: pewne zwycięstwo

29

LUTEGO, 2020

W 19. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet CCC Polkowice wygrało w Poznaniu 84:52.

Mistrzynie Polski były faworytem starcia w stolicy Wielkopolski i wypełniły swoją rolę. Enea AZS Poznań nie stworzyła zagrożenia dla zwycięstwa Pomarańczowych. Koszykarki CCC Polkowice grały pewnie od początku meczu wygrywając pierwszą kwartę 22:10. W sobotnim starciu najskuteczniejszą bronią polkowickiej drużyny była Maria Conde. Hiszpanka zdobyła 24 punkty na ponad siedemdziesięcioprocentowej skuteczności. Zwycięzcę poznaliśmy w trzeciej kwarcie, którą polkowiczanki wygrały aż 26:12. Po spotkaniu bez wielkiej historii CCC Polkowice pewnie pokonało Akademiczki 84:82. W meczu z powodów osobistych nie zagrała Artemis Spanou. Kapitan zespołu do dyspozycji trenerów będzie już w kolejnym meczu.

Do końca rundy zasadniczej pozostały już tylko trzy kolejki. W kolejnym spotkaniu mistrzynie Polski czeka starcie z Artego Bydgoszcz, wiceliderem tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Na mecz zapraszamy w środę, 4 marca o godzinie 19:00 do hali przy Dąbrowskiego 1A w Polkowicach.

Enea AZS Poznań – CCC Polkowice 52:84 (10:22, 16:21, 12:26, 14:15)

Punkty dla CCC Polkowice: Maria Conde 24, Klaudia Niedźwiedzka 17, Lauren Mansfield 15, Danielle Robinson 14, Julia Tyszkiewicz 6, Regina Palusna 4, Weronika Gajda 2, Denesha Stallworth 2.

Punkty dla Enei AZS Poznań: Aleksandra Pawlak 16, Ginette Mfutila 12,Lea Miletic 9, Aleksandra Parzeńska 6, Marta Nowicka 5, Zakiya Saunders 4.