EBLK: Pewne zwycięstwo

28

LISTOPADA, 2021

W 8. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki BC Polkowice pewnie pokonały Energę Toruń (88:69). O losach meczu zadecydowała zdominowana przez Pomarańczowe 1. kwarta.

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Hatayspor w Turcji podopieczne trenera Karola Kowalewskiego na dwa dni wróciły do Polkowic na mecz ligowy. Tuż przed wylotem do Krasnojarska rywalem polkowiczanek była Energa Toruń.

Pierwszą kwartę zdominowały gospodynie. Torunianki nie były w stanie powstrzymać szybkiego ataku Pomarańczowych, były spóźnione w obronie oraz nie potrafiły skutecznie sforsować defensywy miejscowych. Polkowiczanki po pierwszej kwarcie prowadziły 31:8. Nie podłamało to jednak gości, którzy potrafili wrócić do meczu. Po pierwszej połowie BC Polkowice prowadziło 50:27. Zmiana stron nie przyniosła spektakularnych zmian w scenariuszu tego meczu. Liderką w zespole polkowickim byłą Artemis Spanou, która zdobyła 21 punktów. 9 asyst do swojego konta dorzuciła Weronika Gajda. BC Polkowice pokonało Energę Toruń 88:69.

Kolejny mecz polkowiczanki zagrają w Krasnojarsku. Spotkanie odbędzie się 1 grudnia o godzinie 13:00 czasu w Polsce.

BC Polkowice – Energa Toruń 88:69 (31:8, 19:19, 21:19, 17:23)

BC Polkowice: Artemis Spanou 21, Feyonda Fitzgerald 12, Aleksandra Zięmborska 10, Sasa Cado 9, Weronika Telenga 9, Weronika Gajda 8, Stephanie Mavunga 8, Alicja Grabska 7, Bożena Puter 4.

Energa Toruń: Evelyn Adebayo 18, Quinntavia Bennett 16, Oumoul Sarr 15, Karolina Podkańska 11, Aleksandra Pszczolarska 7, Marta Nowicka 2.