EBLK: Pewne wejście w Nowy Rok!

01

STYCZNIA, 2023

Rok 2023 Pomarańczowe otworzyły spotkaniem z beniaminkiem z Pruszkowa. Do pojedynku przystępowały w roli zdecydowanego faworyta. Ich niedzielny rywal swój pierwszy mecz wygrał zaledwie cztery dni wcześniej, pokonując u siebie MB Zagłębie Sosnowiec 82:69.

Pierwsze minuty spotkania to wyrównana walka kosz za kosz. Zawodniczki z Pruszkowa zdołały dotrzymać kroku Pomarańczowym przez 6 minut. Prowadząc 16:13, Polkowiczanki zdobyły 15 punktów z rzędu, wyraźnie dystansując się od rywala. Taki stan rzeczy utrzymał się już do końca spotkania. Z każdą minutą przewaga Polkowiczanek rosła. Świetną pierwszą połowę zagrała Klaudia Gertchen, która za sprawą rzutów z dystansu i dynamicznych zbiegnięć pod kosz w samych dwóch pierwszych kwartach zdobyła 15 punktów. Pomarańczowe zdobywały punkty zarówno spod kosza, jak i z dystansu. Nierzadko punktowały również z kontry czy po ponowieniach.

Najlepszą punktującą zespołu była Stephanie Mavunga. Stephanie trafiła wszystkie 8 rzutów z gry, do których dołożyła 7 punktów z linii rzutów wolnych, zdobywając finalnie 23 punkty. 20 punktów dołożyła Zala Friskovec, 16 Weronika Telenga, a Weronika Gajda oprócz 18 punktów zanotowała 9 asyst.

Ostatecznie Pomarańczowe wygrały bardzo przekonująco, pokonując MKS Pruszków 116:43. Drużyna z Polkowic pozytywnie rozpoczęła nowy rok. Już w środę zmierzy się w Turcji z niezwykle mocnym Fenerbahce Alagoz Holding.

MKS Pruszków – BC Polkowice 43:116 (13:31, 16:32, 6:27, 8:26)

MKS Pruszków: Magdalena Parysek-Bochniak 14, Karolina Zaborska 10, Weronika Papiernik 6, Marta Masłowska 5, Aleksandra Iwaniuk 4, Katarzyna Świeżak 2, Kaja Grygiel 1, Marzena Marciniak 1.

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 23, Zala Friskovec 20, Weronika Gajda 18, Weronika Telenga 16, Klaudia Gertchen 15, Bożena Puter 11, Artemis Spanou 7, Erica Wheeler 6.