EBLK: Na ostatnią prostą przed play-off

LUTEGO, 2022

W 20. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet BC Polkowice podejmie na własnym parkiecie Eneę AZS Politechnikę Poznań. Pomarańczowe są faworytem tego meczu.

Po dwóch wysokich zwycięstwach w Toruniu i Warszawie wicemistrzynie Polski dwa kolejne mecze rozegrają w Polkowicach. W pierwszym z nich zmierzą się z drużyna z Poznania, która zajmuje aktualnie 9. miejsce w tabeli.

Drużyna trenera Grzegorza Zielińskiego na swoim koncie ma 3 zwycięstwa i 13 porażek. Sezon mogą uznać za pechowy. Tuż przed starte przygotowań, w sierpniu w trakcie powodzi hala Politechniki na poznańskim Piotrowie została zalana, a zespół stracił miejsce do treningów, co odbiło się na całym sezonie. Poznanianki mimo przeciwności nie straciły zaangażowania. W każdym meczu próbują szukać swojej szansy na zwycięstwo. W Poznaniu w starciu z polkowiczankami także nie odpuszczały. Dopiero w ostatniej kwarcie BC Polkowice wypracowało znaczącą i bezpieczną przewagę i wygrało 86:71. W ekipie z Poznania liderką jest rozgrywająca Jovana Popović. W ostatnim spotkaniu, przegranym 74:92 z PSI Enea Gorzów Wielkopolski, zdobyła 29 punktów.

Polkowiczanki powróciły na pierwsze miejsce w tabeli i chcą je utrzymać, aby w play-off mieć przewagę własnego parkietu do końca. Polkowiczanki czują oddech Pszczółki Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin i każde zwycięstwo ma bardzo dużą wartość. W sobotę (19.02) muszą sprostać roli lidera i pójść po wygraną z Eneą AZS Politechniką Poznań. Początek mecz o godzinie 19:00. Transmisję przeprowadzi InStat.TV.

Sprzedaż biletów będzie prowadzona od godziny 17:00  w kasie hali przy Dąbrowskiego (12 zł normalny, 6 zł ulgowy).