EBLK: Na derby do Wrocławia

GRUDNIA, 2019

Kluby Energa Basket Ligi Kobiet nadrabiają zaległości meczowe z 7. kolejki. CCC Polkowice w derbach Dolnego Śląska zmierzy się z wrocławską Ślęzą.

Po wysokim zwycięstwie nad Energą Toruń mistrzynie Polski czeka trudne starcie ze Ślęzą, która z bilansem pięciu zwycięstw i czterech porażek zajmuje siódme miejsce w tabeli EBLK. Z wrocławiankami podopieczne Marosa Kovacika ostatni raz zmierzyły się w przedsezonowych sparingach. Wrześniowe starcia były wyrównane i z pewnością nie inaczej będzie tym razem. Zawodniczki trenera Arkadiusza Rusina w ostatnich starciach z Arką i Pszczółką otarły się o zwycięstwa.  Ze Ślęzą na początku tygodnia pożegnała się jedna z liderek, Britney Jones. Najskuteczniejszą zawodniczką wrocławskiej ekipy jest Cierra Burdick.

W derbowym starciu ciężko wskazać faworyta. Chociaż lepszą jakością graczy dysponuję CCC Polkowice to charakter zespołu Ślęzy nie pozwala na łatwe oddanie własnego parkietu rywalom. Możemy być pewni, że w środowy wieczór czeka nas mecz walki.

Początek derbów Dolnego Śląska o godzinie 18:30. Mecz odbędzie się w hali AWF przy al. Ignacego Jana Paderewskiego 35.