EBLK: Mecz na szczycie

LUTEGO, 2022

Wracamy do walki o mistrzostwo Polski. Tydzień po półfinale Suzuki Pucharu Polski Kobiet polkowiczanki ponownie zmierzą się z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin.

1. kolejka Energa Basket Ligi Kobiet przyniesie starcie pretendentów do mistrzostwa Polski. BC Polkowice podejmie na własnym parkiecie Pszczółkę Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Przed tygodniem polkowiczanki pokonały drużynę trenera Krzysztofa Szewczyka w półfinale Suzuki Pucharu Polski Kobiet (79:74). To emocjonujące spotkanie rozstrzygnęła końcówka meczu. Jak będzie w Polkowicach?

Sobotnie starcie może okazać się meczem decydującym w rywalizacji o miejsce lidera rundy zasadniczej. W Lublinie w ligowym meczu wygrały Pszczółki. W tamtym spotkaniu oraz w półfinale pucharowego turnieju głównymi postaciami były Natasha Mack i Kamiah Smalls. To ich gra sprawiała Pomarańczowym najwięcej problemów. BC Polkowice nie przepada także za grą przeciwko defensywie zespołu z Lublina. W starciu z wicemistrzyniami Pszczółka będzie musiała radzić sobie bez kontuzjowanej Aleksandry Stanacev.

Mecz z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin odbędzie się już 5 lutego (sobota) o godzinie 19:00. Sprzedaż biletów prowadzona będzie od godziny 17:00 w kasie hali (12 zł normalny, 6 zł ulgowy). Transmisja spotkania będzie dostępna na YouTube oraz InStat.TV.

Pomagamy Oskarowi

Podczas meczu trwać będzie zbiórka na rehabilitację Oskara Wrony, który na skutek pęknięcia tętniaka doznał poważnych problemów ze zdrowiem. Oskar związany jest z polkowickim sportem i wielokrotnie pomagał sportowcom w regeneracji ich organizmów. Podczas meczu wylicytujemy medal za zwycięstwo w Suzuki Pucharze Polski Kobiet. Zachęcamy do wzięcia udziału w charytatywnym biegu w stylu anglosaskim, który odbędzie się 6 lutego na terenie polkowickiej ścieżki zdrowa. Podczas wydarzenia licytowana będzie koszulka Sasy Cado z autografami drużyny. Po więcej informacji zapraszamy na stronę organizatora: LINK.