EBLK: Koszykarskie otwarcie 2022 roku

STYCZNIA, 2022

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz będą pierwszym rywalem Pomarańczowych w nowym roku.

W 14. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet wicemistrzynie Polski podejmą na parkiecie w Polkowicach brązowe medalistki. Drużyna z Bydgoszczy zajmuje aktualnie 4. miejsce z bilansem 7. zwycięstw i 5. porażek. Polkowiczanki 2021 rok zakończyły na miejscu lidera rozgrywek.

W pierwszym starciu obu ekip zwycięstwo odniosło BC Polkowice (77:62). Do zespołu trenera Piotra Kulpekszy po kontuzji powróciła Janeesa Jeffery. Ciekawie zapowiada się rywalizacja pod koszami, gdzie Stephanie Mavunga będzie rywalizowała z Jillian Alleyne. Obie zawodniczki są w ostatnim czasie bardzo dobrze dysponowane.

Bez Feyondy Fitzgerald

W składzie polkowickiej drużyny od nowego roku zabraknie Feyondy Fitzgerald, której kontrakt obowiązywał do końca grudnia. Amerykanka na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet notowała 14,6 pkt. oraz 4,7 asysty na mecz. Była jedną z liderek w rotacji trenera Karola Kowalewskiego.

Trenerzy Pomarańczowych znaleźli już zastępstwo na pozycję 1/2 i wkrótce poznamy nazwisko nowej zawodniczki BC Polkowice.

Pierwszy mecz nowego roku odbędzie się w niedzielę, 2 stycznia o 19:00 w hali przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach. Bilety w cenie 12 zł normalny i 6 zł ulgowy będą dostępne w kasie 2 godziny przed rozpoczęciem spotkania. Transmisję meczu. przeprowadzi InStat.TV.