EBLK: Klasyk dla Polkowic

11

GRUDNIA, 2021

W szlagierowym starciu Energa Basket Ligi Kobiet BC Polkowice pokonało na wyjeździe PSI Eneę Gorzów Wielkopolski.

Mecze w Gorzowie Wielkopolskim zawsze są bardzo wymagające. Zwycięstwa tam są dla nas cenne podwójnie – mówił trener Karol Kowalewski. W spotkaniu 10. kolejki losy zwycięstwa nie były przesądzone do ostatniej minuty. Najwyższe prowadzenie w całym meczu, jakie były w stanie wypracować polkowiczanki to zaledwie 9 punktów. Determinacja była widoczna po obu stronach boiska, a defensywa była bardzo uważna. Niewątpliwym utrudnieniem dla ekipy gorzowskiej była kontuzja Dominiki Owczarzak. Z kolei polkowicki zespół kolejny mecz musiał rozegrać bez Klaudii Gertchen, która leczy uraz odniesiony podczas meczu reprezentacji Polski. Po pierwszej połowie Pomarańczowe prowadziły 36:33. Od początku najbardziej aktywną ofensywnie zawodniczką w czarnym stroju była Sasa Cado. Serbka zdobyła 25 punktów i skutecznie egzekwowała rzuty trzypunktowe trafiając ich 6.

Po zmianie stron w ekipie z Gorzowa Wielkopolskiego szybkie punkty, wysuwające gospodynie na prowadzenie zdobyły Borislava Hristova i Stephanie Jones. Ta pierwsza była najlepszą zawodniczka ekipy trenera Dariusza Maciejewskiego. Bułgarka zdobyła 28 punktów. Akcje podrażniły jedynie ambicje Pomarańczowych. W tej odsłonie moc pod koszem odzyskała Stephanie Mavunga. W ostatniej minucie losy meczu nie były do końca pewne. Na niespełna 8 sekund do końca spotkania przechwyt i punkty Feyondy Fitzgerald przypieczętowały zwycięstwo gości. BC Polkowice pokonało PSI Eneę Gorzów Wielkopolski 78:73.

Na kolejny mecz zawodniczki trenera Karola Kowalewskiego udadzą się do belgijskiego Mechelen. W pierwszym starciu o wejście do Round of 16 EuroCup Women powalczą z Kangoeroes Basket. Spotkanie odbędzie się 15 listopada o godzinie 20:30 (transmisja oficjalnym kanale FIBA na YouTube). Grę w tej części sezonu polkowiczanki zapewniły sobie wygrywając grupę.

W Polkowicach wicemistrzynie Polski zagrają w najbliższą niedzielę 19 grudnia o 17:00. W hicie kolejki zmierzą się z mistrzem VBW Arką Gdynia.

PSI Enea Gorzów Wielkopolski – BC Polkowice 73:78 (15:16, 18:20, 21:20, 19:22)

PSI Enea Gorzów Wlkp.: Borislava Hristova 28, Courtney Hurt 19, Stephanie Jones 13, Katarzyna Dźwigalska 6, Wiktoria Keller 6, Dominika Owczarzak 3.

BC Polkowice: Sasa Cado 25, Stephanie Mavunga 19, Artemis Spanou 15, Feyonda Fitzgerald 10, Alicja Grabska 7, Weronika Telenga 2.