EBLK: GTK Gdynia rywalem w 6. kolejce

LISTOPADA, 2021

Tuż przed przerwą reprezentacyjną koszykarki BC Polkowice zmierzą się z GTK Gdynia.

Po zwycięstwie z Panathinaikosem i awansie do fazy play-off EuroCup Women Pomarańczowe czeka starcie z ostatnią drużyną tabeli. GTK Gdynia to projekt mający na celu wprowadzenie młodych zawodniczek w szeregi graczy ekstraklasy. Podopieczne Jeleny Skerović już drugi sezon rywalizują w gronie zespołów Energa Basket Ligi Kobiet.

Młody zespół Gdyni złożony jest w całości z polskich zawodniczek. Wyróżniającą się postacią w ich szeregach jest Aleksandra Parzeńska, która zdobywa średnio 14,4 pkt. na mecz. Obok podkoszowej za liderki drużyny mogą uchodzić Alicja Żytkowska i Julia Bazan. Gdynianki w tym sezonie nie wygrały jeszcze żadnego meczu i w każdym kolejnym chcą sprawić niespodziankę.

Mecz z GTK Gdynia będzie ostatnim rywalem polkowiczanek przed przerwą na zgrupowania reprezentacji. Spotkanie 6. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet odbędzie się w sobotę, 6 listopada o godzinie 15:00 w hali przy Dąbrowskiego w Polkowicach. Transmisję meczu przeprowadzi InStat TV.

.