EBLK: Faworyt nie zawiódł

6

GRUDNIA, 2019

CCC Polkowice pokonało Energę Toruń 82:58 w 10. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. Goście zdołali walczyć jedynie przez pierwszą kwartę.

W sobotni wieczór w Polkowicach wicelider podejmował przedostatni zespół tabeli EBLK. Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki, a toruńska Energa zaskoczyła ambitną, nieustępliwą grą. Sił na walkę z mistrzyniami Polski gościom wystarczyło jedynie na pierwszych 10 minut meczu. Od drugiej kwarty parkiet zdominowało CCC. Pierwsza kwarta była zła w naszym wykonaniu. Wiele rozmawialiśmy z zawodniczkami, aby zaczynać mecze u siebie od silnego uderzenia, ale mamy z tym nadal problem. Druga i trzecia kwarta pokazały naszą jakość. Graliśmy dobrze w obronie – po zakończeniu meczu mówił trener Maros Kovacik.

Najlepiej punktującą zawodniczką tego dnia była Artemis Spanou. Greczynka zdobyła 24 punkty, dołożyła 4 zbiórki i 7 asyst. Dobre zawody rozegrała także Weronika Gajda, której przed meczem przedstawiciele klubu z córką Zuzią podziękowali za przekroczenie granicy 1000 punktów zdobytych w barwach CCC Polkowice. Reprezentantka Polski wyprowadziła zespół z kryzysu w pierwszej kwarcie. Dobrą obroną pomagała wyjść Pomarańczowym z opresji.

CCC Polkowice pokonało gości z Torunia 82:58. Jesteśmy szczęśliwe, że wygrałyśmy i zagrałyśmy zespołowo. Podniosłyśmy się po słabym początku spotkania. Jest to dla nas bardzo ważne, ponieważ mecze w ostatnim tygodniu nie były najlepsze – na pomeczowej konferencji prasowej sobotni mecz podsumowała Ana Maria Filip, która w całym spotkaniu zdobyła 19 punktów i dołożyła 9 zbiórek.

Gośćmi specjalnymi w Hali Sportowej przy Dąbrowskiego byli uczestnicy Turnieju Barbórkowego o Puchar Burmistrza Polkowic, który w dniach od 6 do 8 grudnia odbywa się w sali Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Ociosowej 3. MKS Polkowice gości zespoły z Żyrardowa, Bydgoszczy, Wschowy, Wrocławia i Zielonej Góry.

Podopieczne trenera Marosa Kovacika kolejny mecz rozegrają już w najbliższą środę we Wrocławiu. W zaległym spotkaniu 7. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet ich przeciwnikiem w derbach Dolnego Śląska będzie Ślęza. Do polkowickiej hali Pomarańczowe wrócą dopiero po nowym roku.

Punkty dla CCC Polkowice: Artemis Spanou 25, Ana Maria Filip 19, Weronika Gajda 18, Monika Naczk 7, Denesha Stallworth 6, Danielle Robinson 5, Miljana Bojović 3.

Punkty dla Energa Toruń: Maja Šćekić 14, Marta Wieczyńska 9, Latoya Williams 8, Emilia Tłumak 7, Nina Dedić 5, Naomi Davenport 5, Karolina Podkańska 4, Tatiana Grigoreva 4, Marta Dobrowolska 2.