EBLK: Faworyt nie zawiódł

5

LISTOPADA, 2022

BC Polkowice pokonało Energę Krajową Grupę Spożywczą Toruń 94:75. 34 punkty zdobyła Stephanie Mavunga.

Mistrz Polski sprostał roli faworyta. Polkowiczanki ustawiły mecz 6. kolejki już po pierwszej kwarcie, którą wygrały 30:10. Trener Karol Kowalewski starał się rotować składem i dał dużo szans zawodniczkom z ławki. W kolejnych odsłonach gra nie była już taka lekka. Zawodniczki z Grodu Kopernika zaczęły wykorzystywać luki w defensywie Pomarańczowych. Szczególnie ważną rolę w zespole trenera Elmedina Omanicia zgodnie z oczekiwaniami odegrała Alexis Jones. Amerykańska rozgrywająca zdobyła dla torunianek 27 punktów.  Przed zmianą stron BC Polkowice prowadziło 53:38.

Druga połowa była bardziej wyrównana. Na kłopoty lekiem była doskonale dysponowana Stephanie Mavunga. Zdobywczyni 34 punktów w sobotnim starciu grała na blisko 80% skuteczności w ataku, dzięki czemu awansowała w rankingu najskuteczniejszych zawodniczek Energa Basket Ligi Kobiet. Chociaż torunianki poprawiły atak to nie były w stanie zagrozić gospodyniom. BC Polkowice wygrało w 6. kolejce 94:75. – Cieszymy się ze zwycięstwa i z tego, że udało nam się podzielić minuty między naszych graczy. Wiemy, że zawsze z drużynami trenera Omanicia gra się ciężko. Musieliśmy przez to grać troszkę inaczej, co także pokazuje ten wynik, bo 75 punktów straconych na własnym parkiecie to jest naprawdę sporo. Dla nas teraz bardzo ważne jest teraz to, aby bardzo dobrze przygotować się do kolejnego meczu w Eurolidze. Mamy nadzieję, że uda nam się powalczyć z Virtusem i sprawić kolejną niespodziankę. – ocenił trener Karol Kowalewski.

Polkowiczanki nie mają czasu na odpoczynek. Już w najbliższą środę, 9 listopada o godzinie 19:00 podejmować będą Virtus Segafredo Bologna. Będzie to trzecia seria meczów Euroligi Kobiet. W dwóch pozostałych odnotowały pewne zwycięstwa.

BC Polkowice – Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 94:75 (30:10, 23:28, 23:24, 18:13)

BC Polkowice: Stephanie Mavunga 34, Sasa Cado 12, Liliana Banaszak 10, Weronika Telenga 8, Artemis Spanou 7, Julia Piestrzyńska 6, Yvonne Turner 6, Zala Friskovec 6, Bożena Puter 5, Weronika Gajda (10 asyst), Klaudia Gertchen, Aleksandra Zięmborska.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń: Alxis Jones 27, Marte Grays 17, Angelika Stankiewicz 13, Karolina Podkańska 12, Vasiliki Louka 4, Aleksandra Pszczolarska 2, Oksana Mołłowa, Zuzanna Urban, Aleksandra Mitrowska.