EBLK: Drużyna z Torunia kolejnym rywalem

LISTOPADA, 2022

W sobotę Pomarańczowe na własnym parkiecie zmierzą się z kolejnym rywalem w drodze do play-off. W 6. kolejce zagrają z Energą Krajową Grupą Spożywczą Toruń.

Mistrzynie Polski w Eurolidze Kobiet radzą sobie koncertowo. W ostatnim meczu pokonały Olympiacos SFP i po dwóch seriach spotkań pozostają bez porażki. W Energa Basket Lidze Kobiet BC Polkowice radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Na koncie mają 2 zwycięstwa i 2 przegrane. W najbliższym spotkaniu uchodzą za zdecydowanego faworyta.

Sylwetka rywala

Zespół z Grodu Kopernika zajmuje obecnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale mają na koncie tylko 3 rozegrane spotkania. Podopieczne trenera Elmedina Omanica pokonały Ślęzę Wrocław, a przegrały z ekipami z Lublina i Gdyni. W toruńskiej drużynie najlepiej punktującą zawodniczką jest Alexis Jones. Amerykańska rozgrywająca zdobywa średnio 22,3 pkt. Sezon dobrze rozpoczęła doskonale znana w Polkowicach Angelika Stankiewicz. Polkowiczanki będą musiały także zwrócić szczególną uwagę na Marte Grays i Oksanę Mołłową.

Wypełnić zadanie

Koszykarki BC Polkowice będą zdecydowanymi faworytkami spotkania 6. kolejki. Polkowiczanki mają więcej atutów po swojej stronie i muszą wykorzystać je z koncentracją i konsekwencją. W walce o rozstawienie przed play-off cenny będzie każdy punkt.

Mecz BC Polkowice – Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń odbędzie się 5 listopada o godzinie 18:00 w Hali Sportowej przy ul. Dąbrowskiego 1A w Polkowicach.

Sprzedaż biletów od godziny 16:00 w kasie hali (bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł).

Mecz transmitowany będzie na platformie Emocje.TV (transmisja dostępna po wykupieniu abonamentu).

Anna Radomska