EBLK: Dogrywka w derbach.

PAŹDZIERNIKA, 2021

Pierwsze derby Dolnego Śląska w sezonie 2021/2022 dla Ślęzy Wrocław. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka.

Derby rządzą się swoimi prawami – głosi kibicowska prawda. W starciu 5. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet emocji nie brakowało. Niedzielne spotkanie Ślęzy Wrocław z BC Polkowice od początku było zacięte, a pierwsza połowa zakończyła się remisem po 37. Pomarańczowe miały problemy ze skutecznością, a gra falami zmuszała ich do konieczności częstego odrabiania strat. Po zmianie stron Ślęza szybko uzyskała przewagę 11 punktów. Polkowiczanki jednak nie odpuszczały i zdołały wyjść z opresji. Po kolejnej serii Ślęzy na 48 sekund do końca BC Polkowice za sprawą Feyondy Fitzgerald i jej pięciu punktów z rzędu doprowadziły do dogrywki. Gospodynie w końcówce okazały się skuteczniejsze i wygrały w całym spotkaniu 83:78. W zespole z Polkowic najwięcej punktów zdobyła Feyonda Fitzgerald (22). Zwycięstwo Ślęzie dał duet Julia Drop – Dominique Wilson.

Dla koszykarek BC Polkowice starcie we Wrocławiu było pierwszą porażką w sezonie. Podopieczne trenera Karola Kowalewskiego nie będą miały czasu na odpoczynek. Już w najbliższą środę, 3 listopada zmierzą się w Polkowicach z Panathinaikosem w pierwszym starciu rewanżowym EuroCup Women.

1KS Ślęza Wrocław – BC Polkowice 83:78 (18:20, 19:17, 17:12, 17:22, d. 12:7)

1KS Ślęza Wrocław: Julia Drop 24, Dominique Wilson 22, Anna Jakubiuk 14, Patricia Bright 13, Karolina Stefańczyk 5, Wiktoria Kuczyńska 5.

BC Polkowice: Feyonda Fitzgerald 22, Sasa Cado 15, Weronika Gajda 12, Stephanie Mavunga 11, Klaudia Gertchen 7, Artemis Spanou 7, Bożena Puter 3, Weronika Telenga 1.