EBLK: Do Łodzi na pierwszy rewanż

GRUDNIA, 2019

CosinusMED  Widzew Łódź będzie rywalem CCC Polkowice w pierwszym meczu rundy rewanżowej. Niedzielne spotkanie będzie ostatnim w 2019 roku.

Przed przerwą świąteczno-noworoczną polkowiczanki czeka wyjazd do Łodzi. W pierwszym starciu na inaugurację sezonu CCC Polkowice pokonało Widzew 79:57. W niedzielny wieczór będą chciały powtórzyć ten rezultat. Zespół trenera Wojciecha Szawarskiego zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. W jedenastu kolejkach zanotowały tylko jedno zwycięstwo. Liderką pod względem zdobyczy punktowych jest Serbka Katarina Vucković, która notuje średnio 15,8 pkt. Dobry sezon w barwach zespołu z Łodzi rozgrywa Julia Drop i Ewelina Gala. Pierwsza Amerykanka do łodzianek dołączyła dopiero 3 mecze temu. Taylor Emery ma pomóc naszym rywalom w wspięciu się na wyższe miejsce w tabeli.

CCC Polkowice po trudnej podróży z Turcji po wysokim zwycięstwie z Botas SK chcą wypełnić rolę faworyta. Mecz z Widzewem Łódź będzie ostatnim meczem w  2019 roku. Wyjazdowe starcie rozpocznie się w niedzielę, 22 grudnia o godzinie 18:00.

Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja TOYA: LINK