EBLK: Do Bydgoszczy po zwycięstwo

CZERWCA, 2019

Z Artego Bydgoszcz, sąsiadem w tabeli, koszykarki CCC Polkowice zmierzą się na wyjeździe w 9. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet.

W ekipie mistrzyń Polski panuje doskonała atmosfera. Po pokonaniu wysoko tureckiego Orman Genclik w rozgrywkach EuroCup Women drużynę czeka starcie z jednym z najbardziej wymagających zespołów polskiej ekstraklasy. Artego Bydgoszcz z pięcioma zwycięstwami depcze po piętach Pomarańczowym. W zespole rywali CCC Polkowice rolę najlepiej punktującej zawodniczki ze średnią 18 pkt. pełni Laura Miškinienė, która należy obecnie do grona najlepszych graczy Energa Basket Ligi Kobiet. Generałem bydgoskiej ekipy jest Amerykanka Brianna Kiesel. Ważną postacią zespołu trenera Tomasza Herkta jest Elżbieta Międzik.

Artego Bydgoszcz w ostatnim meczu przegrało u siebie z Lulea BBK 78:82 w rozgrywkach EuroCup Women.  Pomimo porażki zajmują pierwsze miejsce w tabeli grupy E.

Początek meczu w Bydgoszczy w niedzielę, 1 grudnia o 15:40. Dziesięć minut wcześniej rozpocznie się transmisja na antenie SportKlubu.