EBLK: Czas na szlagier!

GRUDNIA, 2021

W hicie kolejki koszykarki BC Polkowice zmierzą się na wyjeździe w Gorzowie Wielkopolskim. Mecze z tym rywalem zawsze elektryzują kibiców.

Starcia z polkowickiego i gorzowskiego klubu to klasyk Energa Basket Ligi Kobiet. W 10. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet z pewnością nie zabraknie emocji i dobrej koszykówki. Pewne jest, że żaden z zespołów nie potrzebuje specjalnej motywacji przed tym spotkaniem.

Sylwetka rywala

Gorzowska drużyna sezon rozpoczęła poniżej oczekiwań, ale stopniowo odzyskuje blask. W zespole prowadzonym przez trenera Dariusza Maciejewskiego nie brakuje klasowych zawodniczek. Najlepiej punktującą zawodniczką jest Borislava Hristova. Bułgarka zdobywa średnio 20,6 pkt./mecz, co daje jej aktualnie status najlepszej strzelczyni ligi. Tuż za nią z dorobkiem 19,6 pkt./mecz plasuje się Amerykanka Courtney Hurt. Liderką polskiej rotacji jest rozgrywająca Dominika Owczarzak. PSI Enea duże nadzieje wiąże z Anną Makurat, która uznawana jest za największy talent rocznika 2000 w Polsce. Kontuzje opóźniły jej debiut w gorzowskim zespole do 20 października.

PSI Enea Gorzów Wielkopolski to drużyna z dużym potencjałem ofensywnym i szeroką ławką. Kluczową rolę w najbliższym meczu odegra defensywa polkowiczanek. Zadaniem obrony trenera Karola Kowalewskiego będzie dezorganizacja gry kreatorów gorzowskiego teamu.

Pierwsza odsłona szlagieru Energa Basket Ligi Kobiet odbędzie się w Gorzowie Wielkopolskim w najbliższą sobotę, 11 grudnia o godzinie 18:00. Transmisja meczu dostępna będzie na kanale YouTube Polskiego Związku Koszykówki: LINK.