EBLK: Czas na derby!

PAŹDZIERNIKA, 2021

W niedzielne popołudnie we wrocławskiej hali AWF wrocławska Ślęza podejmie BC Polkowice. Derbowe starcia zawsze budzą emocje.

W 5. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet czeka nas mecz, na który oczekują wszyscy dolnośląscy kibice koszykówki kobiet. O prymat na Dolnym Śląsku ponownie zmierzą się drużyny Ślęzy oraz Polkowic. W ubiegłym sezonie dwukrotnie lepsze były Pomarańczowe. W tegorocznych rozgrywkach wrocławianki są zespołem aspirującym o wyższe miejsca i łatwo nie oddadzą zwycięstwa.

We wrocławskim zespole lideruje amerykański duet Dominique Wilson (19.5 pkt./mecz) – Patricia Bright (17 pkt./mecz). W polskiej rotacji wyróżniającą się postacią jest Anna Jakubiuk, która w stolicy Dolnego Śląska rozgrywa już drugi sezon. Trener Arkadiusz Rusin może także liczyć na Julię Drop. Była zawodniczka polkowickiej drużyny dobrze zadomowiła się w nowym zespole po kontuzji więzadeł krzyżowych. W dotychczasowych starciach Ślęza wygrała cztery z pięciu meczów, jednak pokonani rywale to zespoły widziane w dolnej części ligowej tabeli. Teraz czeka je poważniejszy sprawdzian z liderem.

Koszykarki BC Polkowice w ostatni weekend pauzowały. W obecnym sezonie drużyna trenera Karola Kowalewskiego jeszcze nie przegrała. Ostatnie spotkanie rozegrane w ramach rozgrywek EuroCup Women zakończyło się pokonaniem drużyny z Krasnojarska (93:80). W derbowym starciu Pomarańczowe będą chciały podtrzymać serię zwycięstw.

Pierwsza odsłona derbów Dolnego Śląska odbędzie się w niedzielę, 31 października o godzinie 17:00 w hali wrocławskiego AWF. Transmisja meczu na kanale YouTube PZKosz raz na InStat.tv: