EBLK: Czas na DERBY! Czas na REWANŻ!

STYCZNIA, 2022

W 16. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet BC Polkowice i 1KS Ślęza Wrocław powalczą w derbach Dolnego Śląska. Pomarańczowe chcą wziąć rewanż za porażkę w pierwszym starciu.

Po zwycięstwie 75:72 z BC Nadezhda w pierwszym starciu dwumeczu Round of 16 EuroCup Women, polkowiczanki czeka kolejna trudna potyczka. W pierwszej odsłonie derbów sezonu 2021/2022 we Wrocławiu, po dogrywce i wojnie nerwów, 83:78 wygrała Ślęza. Pomarańczowe chcą wyrównać stan lokalnej rywalizacji. Mecz sąsiadów w tabeli ponownie zapowiada się na emocjonujące spotkanie.

Ślęza jest w tym sezonie silnym zespołem, który aspiruje do walki o medale. Podopieczne trenera Arkadiusza Rusina to drużyna zbilansowana, w której dużą rolę odgrywają polskie zawodniczki. Julia Drop i Anna Jakubiuk przejęły rolę liderek wrocławskiej drużyny. Kilkukrotnie w tym sezonie potrafiły przechylić szalę zwycięstwa na stronę żółto-czerwonych. Najlepiej punktującą strzelczynią Ślęzy jest aktualnie Particia Bright (średnia 15,5 pkt. na mecz). Aby pokonać wrocławianki zawodniczki BC Polkowice muszą wziąć maksymalną odpowiedzialność za powierzone zadania zatrzymania poszczególnych graczy. To indywidualności są mocną stroną Ślęzy.

Derby Dolnego Śląska odbędą się w niedzielę, 16 stycznia o godzinie 19:00 w hali przy Dąbrowskiego 1A w Polkowicach. Bilety w cenie 12 zł normalny i 6 zł ulgowy będą dostępne w kasie na 2 godziny przed meczem. Transmisję spotkania przeprowadzi InStat.TV – link do transmisji.