EBLK: Beniaminek pokonany po raz drugi

4

STYCZNIA, 2020

Mistrzynie Polski nie dały szans drużynie z Gdańska. CCC Polkowice pokonało na wyjeździe AZS Uniwersytet 88:57.

Inicjatywa od początku starcia w Gdańsku została przejęta przez Pomarańczowe, które spotkanie 13. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet rozpoczęły od prowadzenia 16:0. Beniaminek nie był w stanie przejść przez defensywę polkowickiej ekipy. Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie wygranej przez polkowiczanki aż 50:16. Druga połowa była nieco lepsza w wykonaniu gospodarzy, ale to nie wystarczyło do odrobienia strat. Podopieczne trenera Marosa Kovacika grały konsekwentnie, dominując nad rywalkami w każdym elemencie gry i bez najmniejszych problemów wygrały pierwszy mecz w 2020 roku aż 88:57. Najlepiej punktującą zawodniczka na parkiecie była Denesha Stallworth, która zdobyła 29 punktów.

Na kolejne mecze mistrzynie Polski po miesiącu przerwy wrócą do Polkowic. 8 stycznia w rewanżu o awans do najlepszej szesnastki EuroCup Women zmierzą się z tureckim Botas SK, a 12 stycznia w hicie kolejki Energa Basket Ligi Kobiet zagrają z Arką Gdynia.

Punkty dla CCC Polkowice: Denesha Stallworth 29, Artemis Spanou 20, Ana Maria Filip 19, Maria Conde 10, Weronika Gajda 5, Miljana Bojović 5.

Punkty dla AZS Uniwersytet Gdański: Tierra La She Ruffin-Pratt 17, Gabrielle Rae Ortiz 11, Paulina Kuras 10, Anna Pachurina 9, Olena Samburska 7, Jastina Kosalewicz 3.